Аратта - На головну

20 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Всесвіті запахло малиною

Невідоме 10255 переглядів

Опубліковано - 21.04.2009 20:27 | Всі новини | Версія для друку

У Всесвіті запахло малиною
У Всесвіті запахло малиною
Під час дослідження хмари пилу в центрі Чумацького шляху, вчені з’ясували, що вона має мати малиновий смак.

Фахівці з Інституту радіоастрономії імені Макса Планка в Бонні займалися пошуком наявності в туманності амінокислоти, повідомляє Guardian.

Її вони виявити не змогли, однак знайшли етилові компоненти, які хімічно відповідають за аромат малини. Астрономи використовували телескоп IRAM в Іспанії для аналізу електромагнітного випромінювання в гарячому і щільному регіоні Стрілець B2, що оточує новонароджену зірку.

При обробці даних група дослідників виявила в цій хмарі етилову сполуку, а також наявність смертельно небезпечної речовини пропилу ціаніду. Як зазначили експерти, ці дві молекули є наразі найбільшими з виявлених у далекому космосі.

"Знайдена сполука дійсно дає малиновий смак, але є безліч інших молекул, які необхідні, щоб зробити космос малиновим", - пояснив астроном Арно Беллош.

Результати даного дослідження представили на європейському Тижні астрономії і космічних наук в Університеті Хертфордшіра в Британії.

Зазначимо, минулого тижня вчені з Гавайського університету за допомогою даних з трьох телескопів змогли вперше зафіксувати і в деталях вивчити процес зіткнення відразу чотирьох скупчень галактик - найбільших об'єктів у Всесвіті, які пов'язані гравітацією і можуть рухатися, як єдине ціле.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо народ позбавити його історії, то через покоління він перетвориться на натовп, а ще через покоління ним можна буде управляти ”
Йозеф Геббельс

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.