У Всесвіті запахло малиною |
Фахівці з Інституту радіоастрономії імені Макса Планка в Бонні займалися пошуком наявності в туманності амінокислоти, повідомляє Guardian.
Її вони виявити не змогли, однак знайшли етилові компоненти, які хімічно відповідають за аромат малини. Астрономи використовували телескоп IRAM в Іспанії для аналізу електромагнітного випромінювання в гарячому і щільному регіоні Стрілець B2, що оточує новонароджену зірку.
При обробці даних група дослідників виявила в цій хмарі етилову сполуку, а також наявність смертельно небезпечної речовини пропилу ціаніду. Як зазначили експерти, ці дві молекули є наразі найбільшими з виявлених у далекому космосі.
"Знайдена сполука дійсно дає малиновий смак, але є безліч інших молекул, які необхідні, щоб зробити космос малиновим", - пояснив астроном Арно Беллош.
Результати даного дослідження представили на європейському Тижні астрономії і космічних наук в Університеті Хертфордшіра в Британії.
Зазначимо, минулого тижня вчені з Гавайського університету за допомогою даних з трьох телескопів змогли вперше зафіксувати і в деталях вивчити процес зіткнення відразу чотирьох скупчень галактик - найбільших об'єктів у Всесвіті, які пов'язані гравітацією і можуть рухатися, як єдине ціле.