Все більше туристів їдуть до України, попри погану інфраструктуру і сервіс |
Проте цей потік туристів все одно куди менший від можливого, кажуть експерти, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Революція та туризм
Бажаючих побувати в Україні помітно побільшало після Помаранчевої революції. Пізніше увагу туристів привернуло ще і Євробачення.
За даними державної служби туристів і курортів, за останні півроку Україну відвідало понад сім мільйонів іноземних туристів – на півмільйона більше, ніж торік.
Більше половини – це громадяни СНД, трохи менше людей із країн ЄС і лише кілька відсотків з решти країн світу.
Дорого і дешево
Проте експерти кажуть, що потік туристів в Україну збільшується дуже повільно. Тут досі мало робиться для того, аби привабити іноземців.
Інфраструктура, необхідна для комфортного перебування та пересування людей по країні, ще нерозвинена. Мало тих, хто працює в сфері обслуговування, розмовляють англійською.
Але попри це багато європейців, які звикли до якісного відопочинку на світових курортах, їдуть в Україну.
Вони скаржаться на поганий український сервіс та дорогі готелі, зате їм тут подобаються екзотика, дешеві алкогольні напої, смачна їжа та давня історія.
Офіційна статистика
В І півріччі 2006 року Україну відвідали 7,5 млн. іноземних туристів, що на 8% (або на 590 тис. осіб) більше, ніж за аналогічний період 2005 року, а також більше, ніж за весь 2000 рік.
Про це заявив голова Держслужби туризму і курортів України Анатолій Пахля, повідомляє "Українська правда".
Пахля також відзначив, що на даний момент продовжуються позитивні тенденції розвитку в'їздного туризму.
Приватні поїздки складають 83% (або 5 млн. 612,7 тис. осіб), службові, ділові поїздки і поїздки з метою навчання - 11% (або 811,3 тис.). Туристичні, релігійні поїздки, а також культурний і спортивний обмін склали 6% (або 446,7 тис. осіб).
Туристи з країн СНД складають 59% (4,4 млн. осіб) від загального потоку, країн ЄС - 37% (2,8 млн. туристів), з інших країн - 4% (90,3 млн. осіб).
За словами Пахлі, кількість туристів із країн СНД останнім часом збільшилася на 16% (або на 601 тис. осіб).
Найбільший приріст потоків забезпечений із сусідніх країн - Молдови (на 384,7 тис.), Польщі (на 186,8 тис.), Білорусії (на 102,7 тис.), Росії (на 88,9 тис.) і Словаччини (на 84,9 тис.).
Зокрема, з Росії приїхало 30,1% від загальної кількості туристів, з Польщі - 23,8%, Молдови - 18%, Білорусії - 9,7%, Угорщини - 7,4%, Словаччини - 2,9%, Румунії - 1,4%, Німеччини - 1,1%, США - 0,6% і Туреччини - 0,4%.
Також Пахля відзначив, що другий рік спостерігає стрімке збільшення кількості туристів із країн, що раніше "не виділялися прискореним ростом потоків до України".
Це пояснюється скасуванням візового режиму в'їзду в Україну. Зокрема, темпи приросту кількості туристів з Австрії склали 50%, з Чехії і Латвії - 43%, з Великобританії - 41%, Італії - 30%, Франції і Литви - 24%.