Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українська армія отримає нову сучасну зброю

Захист держави 13357 переглядів

Опубліковано - 8.05.2009 11:18 | Всі новини | Версія для друку

Українська армія отримає нову сучасну зброю
Українська армія отримає нову сучасну зброю
Харківські оборонні підприємства завершили складання першого дослідного зразка бойової машини для ведення точного залпового реактивного вогню БМ-21 К.

Як повідомив регіональний медіа-центр Міноборони України, БМ-21 К створений на основі модернізації попереднього зразка озброєння БМ-21 «Град». Машина є повністю українським винаходом: вона складена з деталей вітчизняного виробника і одержала назву першої національної системи ведення залпового реактивного вогню.

БМ-21 К створена Держпідприємством Міноборони України «110-ий Харківський автомобільний ремонтний завод» (ХАРЗ) спільно з Казенним підприємством «Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. Морозова» (ХКБМ).

Цього літа машина пройде державні випробування на військовому полігоні у Львівській області. Після цього буде налагоджено її серійне виробництво.

За словами директора ХАРЗ Валерія КОРЕЦЬКОГО, робота зі створення БМ-21 К була розпочата у 2001 р. «Нашими працівниками і конструкторами ХКБМ, - сказав він, - було представлено декілька варіантів виготовлення техніки цього типу. Тоді ж і було вирішено поміняти російську автомобільну базу УРАЛ-375 на нашу КРАЗ-260 з 4-дверною кабіною підвищеного комфорту. Паралельно з нами роботу в цьому напрямі вели й інші підприємства і конструкторські бюро України».

У грудні 2008 р., після вивчення в Києві всіх результатів попередніх випробувань, на державному рівні було ухвалено рішення щодо остаточного виготовлення і проведення заводських випробувань нової реактивної системи в Харкові.

Експерти відзначають тактичні і спеціальні можливості нового зразка озброєння, а також те, що низька ціна приблизно в 1 млн. грн. роблять машину БМ-21 К вельми привабливою для замовників.

Потужність двигуна нової машини БМ-21 К, порівняно з «Градом», збільшена на 60 к.с. сил і становить 240 к.с, запас ходу зріс з 400 до 500 км. За рахунок дизельного двигуна підвищилося проходження по бездоріжжю. Істотним чинником є те, що кожному з п`яти членів екіпажа створені комфортабельні умови для роботи в бою. Раніше екіпаж розташовувався просто неба на рамі автомобіля і працював під дощем і при низькій температурі повітря. Кабіна нової машини обладнана кондиціонером і електрообігрівачем.

Головними перевагами БМ-21 К, за даними її творців, є збільшення від 20 до 40 км дальності точного ураження цілі, впровадження нової системи швидкої перезарядки, можливість ведення точного вогню з максимальною погрішністю 90 метрів на відстані 40 км, поява супутникової системи спостереження і наведення на об`єкт, а також підвищення керованості реактивними пострілами.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.