Скандальне розлучення: Балога розповів, який він цяця і натякнув гаранту на близький ЄЦ |
“Переконаний, що Ви не маєте морального права йти на президентські вибори. Принаймні, у цьому я Вам не соратник”, - повідомляє прес-служба партії ЄЦ.
Балога пояснив свою переконаність тим, що Ющенко за весь час перебування на найвищій державній посаді не зміг втілити обіцянок, які він давав українському суспільству під час виборчої кампанії 2004 року. Тоді “український народ на хвилі нечуваного досі піднесення довірив Вам долю своєї країни. Вам повірили. Мільйони українців надіялися на те, що з новим Президентом постане нова Україна – без цинічної влади, горда і заможна. Вас наділили усією повнотою влади, щоб Ви здійснили такі необхідні для держави перетворення”.
Як написано у заяві, “нічого з тих сподівань не справдилося, час незворотньо втрачений. “Десять кроків назустріч людям” так і залишилися красивим міфом, не здійснено жодної системної реформи”.
Другою причиною відставки Балога назвав найближче оточення Ющенка, яке з його волі увійшло у владу, зайнявши високі державні пости. Той факт, що в багатьох кадрових призначеннях Президент керувався не фаховими якостями, а просто родинними чи дружніми стосунками, Балога називає кумівством у владі. “Вам байдуже, що Ваше ж оточення, як корозія, роз’їдає владу і державу. Коли я доповідав Вам про кричущі факти, Ви вдавали, що не чуєте”.
Балога відзначив, що протягом майже трьох років своєї роботи на Банковій відчував постійний пресинг із боку оточення Президента, яке всіляко намагалося позбутися незручного Глави Секретаріату. Тому відставка – це не втеча від труднощів, а відкритий протест проти спроб наближених до Ющенка людей керувати Секретаріатом.
У заяві про відставку він також порушує питання особистої відповідальності Президента за те, що всі роки його керівництва владу струшують постійні кризи і конфлікти.
“У жодній владній інституції чи політичній силі Ви ніколи не бачили партнера. Дострокові вибори ВР у 2007 році давали можливість досягнення політичного компромісу, стабілізації влади. Ви не скористалися цією можливістю. Ви вдруге, після першого провального голосування, внесли кандидатуру Тимошенко на посаду керівника уряду, хоча могли цього не робити. Тому і Ви, і Тимошенко не можете навіть претендувати на місце у владі. Ви обоє маєте піти”.
Балога пояснив своє наполегливе бажання залишити посаду також і тим, що втратив сенс працювати в умовах, коли ініціативи команди Секретаріату грузнуть у апатії Президента. При цьому в заяві звертається увага, що на момент приходу на Банкову нової команди там віяло пусткою, “ще б трохи – і можна було вішати замок”. На думку Балоги, йому з колегами вдалося відновити ефективність Секретаріату, тому свою місію тут він вважає виконаною. Тим більше, що Президент сам не хоче розвивати роботу Секретаріату в інтересах суспільства та країни.
Підсумовуючи, Балога підкреслив, що його заява свідчить про відкриту і чесну позицію: “Ніколи не чіплявся за будь-яке начальницьке крісло, у тому числі й на Банковій. Не хочу і не можу далі перебувати на посаді, яка не приносить користі людям і країні".
Замість післямови. Із заявленого відставленим Балогою наразі очевидно, що: навряд чи він і його кишеньковий ЄЦ буде працювати на гаранта; "розлученню", вірогідно, передувала розмова між ним і гарантом, при чому - достатньо прозора із зрозумілими обом наслідками; не виключено що сам Балога спробує балатуватися на посаду Президента або разом із ЄЦ приєднається до близького, в усіх відношеннях, Януковича.
Принаймні, така радикальнра зміна позиції може свідчити тільки про одне: пан Балога має активно захищатися від неприємностей, які на нього насуваються, а найкращий варіант, як для людини такого світоглядного рівня - хутко перебігти у оППозицію та репетувати про політичні переслідування. Попри очевидну реальність.