Аратта - На головну

4 січня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Не стало того самого Мюнхгаузена...

Втрата 10201 перегляд

Опубліковано - 20.05.2009 16:09 | Всі новини | Версія для друку

На 66 році життя помер Олег Янковський
На 66 році життя помер Олег Янковський
Видатний радянський і російський актор Олег Янковський помер у середу вранці, 20 травня, в одній із московських клінік.

Актор довгий час страждав на рак підшлункової залози.

У січні цього року народний артист СРСР Олег Янковський проходив діагностичне обстеження в Німеччині, після чого продовжив лікування у Москві. За станом здоров'я знаменитий актор був змушений відмовитися від кількох ролей у виставах Ленкома.

Відсвяткувавши своє 65-річчя, уже в середині березня Олег Янковський повернувся на сцену, незважаючи на важку хворобу.

Янковський народився у 1944 році в Джезказгані. Батько актора, Іван Павлович, був кадровим військовим. Наприкінці 1930-х років його з родиною вислали в Казахстан, пізніше заарештували, і він загинув у таборах ГУЛАГу. Потім Янковські змогли виїхати з Середньої Азії та Олег опинився в Саратові. Його старший брат Ростислав у 1957 році переїхав до Мінська і через рік забрав Олега до себе. Олег хотів вступати до медичного університету, але випадково заглянув у Саратовське театральне училище.

У 1965 році Янковський закінчив Саратовське театральне училище. З 1965 року стає актором Саратовського драматичного театру. У 1973 році на запрошення Марка Захарова Олег Янковський переходить у московський театр імені Ленінського комсомолу (Ленком).

З 1993 року - Президент Відкритого Російського кінофестивалю в Сочі (МКФ Кінотавр).

Одружений. Дружина - актриса, заслужена артистка Росії Людмила Зоріна, одруження відбулося під час навчання Олега Янковського на другому курсі театрального училища. Син - актор і кінорежисер Філіп.

Уперше артист з'явився на екрані в 1968 році в кінофільмі “Щит і меч”, в тому ж році він зіграв головну роль у фільмі “Служили два товариші”.

Серед відомих і популярних кіноролей Янковського - чарівник із “Звичайного Дива”, “Той самий Мюнхгаузен”. Акторові однаково вдавалися і ролі героїв, та лиходіїв, - напиклад у фільмах “Сержант міліції”, “Пригоди Шерлока Холмса та доктора Ватсона” (“Собака Баскервілів”), “Вбити Дракона”.

У 1991 році Янковський блискуче зіграв роль останнього російського імператора-мученика Миколи II у фільмі “Царевбивця”.
Останній вихід на сцену “Ленкома”. Олег Янковський в спектаклі “Одруження” грає разом зі своїми давніми друзями - Леонідом Бронєвим і Олександром Збруєвим.
Останній вихід на сцену “Ленкома”. Олег Янковський в спектаклі “Одруження” грає разом зі своїми давніми друзями - Леонідом Бронєвим і Олександром Збруєвим.
Президент України Віктор Ющенко висловив співчуття у зв'язку зі смертю видатного актора театру та кіно, народного артиста СРСР Олега Янковського

"У цей скорботний день прийміть щирі співчуття у зв'язку з передчасною смертю Олега Івановича Янковського. Це непоправна втрата для його рідних, близьких, колег, для всього сучасного суспільства", - йдеться в співчутті.

Президент України зазначив, що "пішла з життя чудова людина, великий актор, справжня легенда російського кіно і театру".

"Неперевершений талант, природна чарівність і внутрішнє благородство Олега Янковського, створені ним яскраві образи завоювали йому щиру любов і повагу мільйонів людей в Україні", - цитує Ющенка прес-служба.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Втрата»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо знаєш себе і супротивника, то завжди виграватимеш. Якщо знаєш себе, але не знаєш супротивника - один раз переможеш, всі інші - програєш. Якщо не знаєш ні себе, ні його - завжди програватимеш”
Цзу Дзинь

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.