У США масово гинуть бджоли |
До зрозумілих причин загибелі бджіл фахівці відносять появу азіатського кліща-вампіра, а також поширення нових грибкових інфекцій.
Однак не цілком зрозумілим фактором залишається синдром розпаду бджолиних колоній, при якому робочі бджоли розлітаються, залишаючи матку і потомство напризволяще.
Нагадаємо, у травні 2008 року повідомлялося про те, що популяція цих комах у США починаючи з 2007 року скоротилася на 36,1%. За словами експертів, причиною такого різкого скорочення кількості бджіл стала нова хвороба, яка отримала назву Колапс бджолиної колонії (colony collapse disorder).
Хвороба практично ніяк не виявляється, але в один день бджоляр виявляє майже порожній вулик. Усі дорослі робочі бджоли розлітаються, залишаючи своє потомство, що абсолютно неможливо в будь-якій іншій ситуації. Також у вулику буде мед і бджолиний пилок, які, при відсутності бджіл, ніхто з інших комах довгий час не забирає.
Від “Аратти”: Слід зазначити, що загадкова поведінка бджол, яка спричиняє їхню загибель, спостерегається у Європі і США із минулого року.
Наразі вчені так і не змогли дати однозначної відповіді на причини такого явища.
Як гіпотеза називалося застосування нового покоління отрутохімікатів для захисту рослин, які, за нез'ясованих причин якось впливають на бджіл і ті втрачають орієнтацію чи мотивацію своєї природної поведінки.
За іншою гіпотезою - масову загибель бджіл викликає застосування генномодифікованих рослин, які не сприймаються бджолами, а відтак, комахи не мають де взяти їжі для себе та інших бджіл і гинуть від голоду.
За ще однією гіпотезою, на бджіл впливає випроміновання від стільникового зв'язку, яке "забиває" бджолині канали комункації та руйнують їх, спричиняючи хворобу й втрату здатності орієнтуватися у просторі.
Тим не менше, проблема із кожним роком стає гострішою, адже бджоли у життя людства відіграють надто важливу роль. Це не тільки мед та ціла низка медичних препаратів, які виробляються із продуктів бджольництва.
Це - важлива функція опилювання культурних рослин, без якої немоливе існування цілих галузей сільського господарства.