![]() |
Паранойя. Путін знову натякнув на анексію України |
Прем'єр-міністр Володимир Путін сьогодні поклав квіти до надгробків видатного російського генерала Антона Деникіна і відомих російських письменників-філософів Івана Ільїна і Івана Шмельова, чий прах в 2005-2006 роках перезахоронював на кладовищі Донського монастиря.
Патріарх Кирило, перед цим, вранці освятив ці надгробки і відслужив панахиду.
Перший букет з яскраво-червоних троянд Путін поклав у надгробка Деникіна, який похований тут разом зі своєю дружиною. Звернувшись до супроводжуючого його архімандрита Тихона (настоятеля Сретенського монастиря), прем'єр відмітив, що генерал "ніколи не ділив Росію і вважав за неприпустимий у жодному випадку доводити країну до розчленовування".
Наступний букет прем'єр поклав до надгробка філософа Івана Ільїна, думки і витяги з праць якого Путін не раз цитував в своїх виступах.
При цьому твором, який Путін часто перечитує, є праця "Що обіцяє миру розчленовування Росії". У цих статтях філософ застерігає, що розділ великої країни неминуче приведе до катастрофи. Не дивлячись на проливний дощ Путін довго розповідав Тихону про шанованого ним мислителя.
Тут же між надгробками Деникіна і Ільїна покоїться прах воєначальника білого руху Володимира Каппеля.
У розмові з архімандритом Путін відзначив, якою мужньою людиною був генерал-лейтенант. Так, зимою 1919 року під час військового походу Каппель попав в ополонку, але не покликав на допомогу, щоб нікого не турбувати. У нього почалося складне запалення легенів і гангрена, внаслідок чого без наркозу йому відрізували частину ноги. І навіть попри це, Каппель продовжував брати участь в боях, для чого просив в буквальному розумінні прив'язувати себе до сідла, і йшов разом зі своєю армією в бій.
Потім Путін пройшов до місця поховання іншого відомого російського мислителя - Івана Шмельова, до надгробка якого він також поклав квіти.
Як відзначив прем'єр, всі ці видатні люди - "справжні державники". При всіх труднощах, складнощах і суперечностях, які супроводжували їхнє життя, "головне, що їх відрізняло - глибока і вірна любов до батьківщини, до Росії, дійсний патріотизм". "Трагічний час, героїчні люди", - додав Путін.
Останній букет з яскраво-червоних троянд він поклав до надгробка великого російського письменника Олександра Солженіцина, похованого також на цьому кладовищі тільки торік.
У бесіді з архімандритом Тихоном Путін пригадав, що при всіх зустрічах з Олександром Ісаєвічем він кожного разу "був уражений, наскільки Солженіцин - органічний і переконаний державник". "Він міг виступати проти існуючого режиму, бути незгодним з владою, але держава була для нього константою", - підкреслив прем'єр.
Трохи пізніше в розмові з журналістами архімандрит Тихон розповів, що "пару місяців тому Володимир Путін побачив фотографії могил Деникіна, Ільїна і Шмельова, які знаходилися в дуже поганому стані - із застарілими дерев'яними хрестами, поспішно зробленими надгробками, що накренилися". "Так не годиться!" - сказав прем'єр і доручив виготовити нові надгробки і особисто, разом з патріархом, затвердив нові ескізи.
Коли ж повстало питання про фінансування робіт, то, за словами архімандрита, Путін твердо сказав: "Я сам, з особистих грошей готовий все сплатити". "Так і було зроблено, Володимир Володимирович особисто все сплатив", - підкреслив Тихон. "І які надгробки красиві!", - додав він.
Зі свого боку Путін після бесіди з архімандритом Тихоном, який супроводжував прем'єра по кладовищу монастиря, підійшов до журналістів і поцікавився: "Ви не читали щоденники Деникіна?". Ті відповіли, що "здається, ні", але хором пообіцяли прочитати.
"Обов'язково прочитайте! Там у нього є міркування про велику і малу Росію, Україну. Він говорить, що нікому не має бути дозволено втручатися в стосунки між нами, це завжди було справою самої Росії!", - нагадав Путін.
У розмові з журналістами архімандрит Тихон повідав, що Путін, розмовляючи з ним, розповів, що читання щоденників Деникіна повністю змінило його ставлення до цього генерала, змінило "бачення Деникіна в історії".
"Путін пригадав, як він читав мемуари Деникіна, в яких той говорить, що при всьому своєму несприйнятному ставленні до радянської влади, навіть думати про розчленовування Росії - це вже злочин", - розповів Тихон. "Однією з головних думок праць і політичної діяльності Деникіна було недопущення розчленовування Росії, особливо коли мова йде про малоруські землі - Україну", - пригадав слова прем'єра архімандрит.
"Злочин, це якщо хтось тільки починає говорити про розділення Росії і України, навіть коли про це говорять учасники білого руху або іноземці", - сказав Путін, згадуючи мемуари Деникіна.
"До таких ідей генерал був абсолютно нетерпимий", - додав прем'єр в розмові з Тихоном. Він також пригадав, що саме генерал ввів такий термін як "балканізация Росії" - ті геополітичні тенденції, які, як він передбачив, виявляться після революції і Великої Вітчизняної війни.
Архімандрит також пригадав, що в 2005 році дочка Антона Деникіна Марина Антонівна приїхала з Америки, де мешкала у той час, й привезла у подарунок Путіну шашку свого батька.
Повернувшись в Штати, через тиждень вона померла.