Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Аби насправді подолати корупцію, потрібна реформа ідеології державного управління

Політика 4798 переглядів

Опубліковано - 25.05.2009 22:13 | Всі новини | Версія для друку

Аби насправді подолати корупцію, потрібна реформа ідеології державного управління
Аби насправді подолати корупцію, потрібна реформа ідеології державного управління
Корупція в Україні має всеосяжний характер, незважаючи на всякі кризи, вона залишається одним із найприбутковіших і найменш ризикованих видів бізнесу.

Таку думку сьогодні на прес-конференції висловив екс-голова СБУ України, директор програми антикорупційних досліджень Центру ім.Разумкова Ігор Дрижчаний.

"Якщо розглядати корупцію як бізнес, то це не що інше, як надання громадянинові якихось послуг з боку держави за ціною нижчою, ніж це встановлено державними актами або законами в швидші терміни, або на умовах вигідніших, ніж це пропонується державою", - відзначив він.

За словами Дрижчаного, корупція має 2 складові - прибутковість і ризикованість. Він підкреслив, що один із шляхів подолання корупції "полягає в докорінному перегляді всіх реєстраційних процедур, які існують у державі. Другий шлях - відомий, випробуваний і навіть рекомендований ООН для всіх країн-учасниць. Це введення сучасних технологій спілкування громадянина й держави з максимальним виключенням чиновника з ланцюгів цього спілкування".

"Проблема нашої країни, як і інших країн, полягає в тому, що корупція провокує значне збільшення бюрократичного апарату. І якщо зайти до якоїсь державної установи, то можна побачити, що чиновники не обтяжені обов'язками на своїх робочих місцях, а просто чекають на дзвінок або звернення. Безумовно, питання подолання корупції безпосередньо пов'язане з питанням реформ в адміністрації держави", - додав Дрижчаний.

Від “Аратти”: За роки державної незалежності та відмови від комуністичної ідеології, як державотворчої, тим не менше, система державного управління не зазнала жодних змін. Про реформи в сфері державного управління вібуваються хіба що періодичні напади балаканини політиканів, які іноді супроводжуються галасливим прийняттям пустопорожніх документів, які насправді ніхто й ніколи не виконуватиме.

Не треба бути академіком, щоб зрозуміти: нічого в принципі не може відбутися, бо у владних кабінетах залишається все та ж номенклатура, зрощена комуністичним режимом. І корупція - це також комуністична традиція. А всевладдя чиновника - сутність комуністичної влади.

Отже, щоб подолати корупцію, потрібно, в першу чегу, позбавитися носіїв цієї традиції. При чому - у найжорстокіший спосіб, аби усі зрозуміли: віднині безкарних злочинів не буде в принципі.

Але для того, щоб це зробити - потрібна нова ідеологія державного керівництва: чиновник має бути прямо залежний від настроїв громадян, яких він обслуговує. Саме обслуговує, а не ними керує.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.