Палеонтологи сперечаються про динозаврів |
Такий висновок був зроблений групою британських палеонтологів, що опублікували свою роботу в журналі Acta Palaeontologica Polonica. Коротко про дослідження пише газета The Guardian.
Гігантські травоїдні ящери - зауроподи мешкали на Землі в юрському і крейдяному періодах. На підставі знайдених залишків зауроподів учені відтворили їхній уявний зовнішній вигляд. Палеонтологи дійшли висновку, що ці динозаври пересувалися на чотирьох ногах, а їхня довга шия була направлена вперед (див. ілюстрацію до новини).
Автори нового дослідження аналізували положення шиї різних тварин. Учені показали, що шия більшості сучасних наземних хребетних має S-образный вигин, спрямований вгору. Однозначно зрозуміти, що шия має саме таку будову, аналізуючи тільки кістяки, неможливо. Дослідники вважають, що зауроподи також не були виключенням: їхній кістяк був влаштований схожим чином і шия "дивилася" вгору.
Нова робота була неоднозначно сприйнята науковим співтовариством. Частина учених вважає, що приведені докази коректні і традиційне уявлення про зауроподів помилкове.
Інші ж вважають, що величезна кількість палеонтологів і співробітників музеїв, що збирали кістяки із знайдених кісток, не могла неправильно приєднувати шию. Хтось з них повинен був помітити цю невідповідність раніше.
Цікаво, що зовсім нещодавно вийшла робота, в якій доводиться діаметрально протилежна точка зору. Її автори вважають, що зауроподи не мали змоги тримати шию підняту вгору, оскільки потужності їхнього серця не вистачило б, щоб підтримувати в шиї й голові нормальний кровотік.