Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Палеонтологи сперечаються про динозаврів

У світі науки 7292 перегляди

Опубліковано - 27.05.2009 18:13 | Всі новини | Версія для друку

Палеонтологи сперечаються про динозаврів
Палеонтологи сперечаються про динозаврів
Шия гігантських довгошиїх динозаврів була направлена не горизонтально, як прийнято було вважати до цих пір, а вертикально.

Такий висновок був зроблений групою британських палеонтологів, що опублікували свою роботу в журналі Acta Palaeontologica Polonica. Коротко про дослідження пише газета The Guardian.

Гігантські травоїдні ящери - зауроподи мешкали на Землі в юрському і крейдяному періодах. На підставі знайдених залишків зауроподів учені відтворили їхній уявний зовнішній вигляд. Палеонтологи дійшли висновку, що ці динозаври пересувалися на чотирьох ногах, а їхня довга шия була направлена вперед (див. ілюстрацію до новини).

Автори нового дослідження аналізували положення шиї різних тварин. Учені показали, що шия більшості сучасних наземних хребетних має S-образный вигин, спрямований вгору. Однозначно зрозуміти, що шия має саме таку будову, аналізуючи тільки кістяки, неможливо. Дослідники вважають, що зауроподи також не були виключенням: їхній кістяк був влаштований схожим чином і шия "дивилася" вгору.

Нова робота була неоднозначно сприйнята науковим співтовариством. Частина учених вважає, що приведені докази коректні і традиційне уявлення про зауроподів помилкове.

Інші ж вважають, що величезна кількість палеонтологів і співробітників музеїв, що збирали кістяки із знайдених кісток, не могла неправильно приєднувати шию. Хтось з них повинен був помітити цю невідповідність раніше.

Цікаво, що зовсім нещодавно вийшла робота, в якій доводиться діаметрально протилежна точка зору. Її автори вважають, що зауроподи не мали змоги тримати шию підняту вгору, оскільки потужності їхнього серця не вистачило б, щоб підтримувати в шиї й голові нормальний кровотік.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Свобода, якщо вона пустила коріння, швидко зростає”
Джордж Вашінгтон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.