На Банковій не втрачають надії, що гарант розжене парламент |
Про це заявив журналістам заступник глави Секретаріату президента - представник Президента в Верховній Раді Ігор Попов.
За його словами, саме 2 серпня спливає 30-денний строк з останнього робочого дня парламенту, що дає підстави для прийняття Президентом рішення про розпуск ВР.
"На жаль, сьогодні парламент втратив одну з останніх спроб запрацювати. Навряд чи вдасться попрацювати на цій пленарній сесії. Ситуація стає патовою, але продовжує цокати годинник, відраховуючи 30 днів, після яких доведеться розпочинати консультації щодо прийняття болісного для всіх рішення про розпуск парламенту", - заявив він.
На його думку, Президент може розпустити парламент до 4 серпня.
Від “Аратти”: не треба мати багато розуму, щоб зрозуміти, що наразі виборів Президента бояться і чинний гарант, і його давні друзі з Партії регіонів.
По-перше, невідомо що буде із економічною ситуацією взимку наступного року. Адже, більшість експертів наголошують, що восени відбудеться чергове кризове загострення. Не виключно в Україні, а у світі взагалі. Як для України - це зниження попиту на продукцію хімічної та металургічної промисловості. Оскільки головна електоральна база ПР на Сході, то слід очувати, що традиційне зростання заборгованості по зарплатні та скорочення робочих місць, тотальне збідніння населення навряд чи додасть їм голосів. Чи то на виборах у парламент, чи то на виборах Президента. Отже, якщо спровокувати вибори восени, то, наприклад, за рахунок непрохідного блоку НУ-НС можна теоретично збильшити кількість депутатських мандатів.
По-друге, якщо уряд Тимошенко й цього разу здолає кризовий тиск і втримає ситуацію із мінімальними втратами, як навесні, то це також не сприятиме перемогам регіоналів на будь-яких виборах.
По-третє, останні п'ять років наочно продемонстрували: технологічні сіамські близнюки Ющенко і Янукович життєздатні тільки в парі. Щоб ефективно розділяти й володарувати. Отже, Януковичу потрібно забезпечити присутність Ющенка у парламентській залі поки НУ балансує на межі 3%.
Так само очевидно, що Ющенко не має навіть теоретичних шансів перемогти на наступних виборах, а відтак - йому конче потрібен і політичний статус і імунітет, який дозволяє уникнути відповідальності.
Таким чином, якщо Янукович прагне відтягнути час президентських перегонів на посткризовий період, то Ющенко - зберегти свій статус надзаконої особи. Ну і зрозуміло, продовжити, хоч на якійсь час, своє перебування на Банковій.
Саме цими мотивами, а не "турботою про виборців" логічно пояснюється серіал блокування регіоналами парламентської зали та прагнень Президента спровокувати нові вибори до парламенту.