![]() |
Назад у совок. Кремль активізує реабілітацію сталінізму |
Відомство "правди" розробило і надіслало до Держдуми список рекомендацій, згідно із яким депутати можуть підготувати достойну відповідь на документ, ухвалений Парламентською асамблеєю ОБСЄ 3 липня у Вільнюсі.
Про це у четвер, 16 липня, повідомила газета “Вєдомості”.
Ця інструкція потрапила у розпорядження журналістів видання. Вона складається зі шести пунктів. МЗС, зокрема, закликає Держдуму "публічно дистанціюватися від резолюцій Парламентської асамблеї ОБСЄ", використовуючи, як інструмент боротьби з фальсифікацією історії, можливості російських та зарубіжних ЗМІ.
МЗС радить Думі активізувати міжпарламентські та міжпартійні контакти з національними делегаціями ОБСЄ, з партнерами по ОДКБ та "представниками політичних партій західних країн, які симпатизують російській позиції", яка полягає у незгоді з поглядом європейської організації на події Другої світової війни.
Крім того, Кремлівське відомство рекомендує Держдумі взяти участь у підготовці відповідної резолюції, у положеннях якої необхідно підтвердити "вирішальний внесок СРСР у перемогу над нацизмом". Презентувати даний документ росіяни мають намір під час запланованої на липень 2010 року сесії Парламентської асамблеї в Осло.
“Вєдомості” також зазначають, що на минулому у пленарному засіданні, яке було вчора, депутати від фракції КПРФ Сергій Обухов та Олег Куликов виступили із пропозицією призупинити членство Росії в ОБСЄ, однак голова Держдуми Борис Гризлов відхилив цю ініціативу. Він наголосив, що 7 липня депутати Держдуми і члени Ради Федерації уже виступили зі заявою, яка засуджує резолюцію Возз'єднання поділеної Європи.
Резолюції, автори якої вказують на те, що сталінський та гітлерівський режими однаково відповідальні за геноцид і злочини проти людства, був запропонований до прийняття комітетом ОБСЄ з демократії 1 липня.
Через два дні резолюція Возз'єднання поділеної Європи була ухвалена у складі Вільнюської декларації, попри те, що Росія виступила із протестом проти формулювань ОБСЄ.
Російська сторона назвала документ "знущанням над історією".