Аратта - На головну

22 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Юпітері з’явилася чорна пляма невідомого походження

У світі науки 9855 переглядів

Опубліковано - 20.07.2009 12:12 | Всі новини | Версія для друку

На Юпітері з’явилася чорна пляма невідомого походження
На Юпітері з’явилася чорна пляма невідомого походження
Астроном-аматор Ентоні Уїзлі (Anthony Wesley) виявив в південній півкулі Юпітера чорну пляму, аналогічну тій, що утворилася після зіткнення комети Шумейкера-Леві з газовим гігантом в 1994 році.

Про це повідомляє видання Universe Today.

За словами астронома, спочатку він подумав, що перед ним один з супутників Юпітера на тлі диска основної планети. Проте положення плями не збігалося ні з одним з місяців Юпітера на момент спостереження. Окрім цього розташування супутників і форма плями показали, що вона не могла бути і тінню одного з юпітеріанських місяців.

Багато астрономів не згодні з подібним трактуванням чорної плями. За їхніми словами, вона може бути просто результатом чергової зміни погоди на газовому гігантові. Так, наприклад одна з найвідоміших деталей Юпітера - червона пляма, є насправді крупним штормом, який бушує у верхніх шарах атмосфери планети останні декілька сотень років.

За словами астрономів, щоб однозначно з'ясувати природу нових плям, необхідні тривалі систематичні спостереження газового гіганта. Зокрема, за допомогою спеціальної програми були обчислені місцеположення плями на найближчі декілька днів, щоб кожен охочий міг спробувати прийняти участь в спостереженні за новим об'єктом.

В даний час астрономи-любителі по всьому світу беруть участь в повноцінних наукових дослідженнях.

Зовсім недавно школярці з Нью-Йорка вдалося виявити унікальну тьмяну найновішу SN 2008ha - її блиск на декілька порядків нижче розрахункового. наразі фахівці не можуть пояснити низьку яскравість даного об'єкту, проте у них існує декілька гіпотез щодо цього.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращі закони народжуються зі звичаїв”
Жозеф Жубер

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.