Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Ющенко відкрив Меморіал пам'яті Героїв Крутів

Суспільне життя Регіон: Чернігівська область 11478 переглядів

Опубліковано - 26.08.2006 14:12 | Всі новини | Версія для друку

Фото з сайту www.president.gov.ua
Фото з сайту www.president.gov.ua
25 серпня в селі Крути на Чернігівщині відкрито Меморіал пам’яті героїв, присвячений загибелі студентів під час захисту підступів до Києва від більшовицьких військ у січні 1918. А на розі Хрещатика й Бульвару Шевченка й досі залишається пам'ятник тому, хто послав ті більшовицькі війська на Київ.

Як відомо, 21 січня 2006 р. Президент України Віктор Ющенко підписав Розпорядження «Про вшанування пам’яті Героїв Крут». А вчора разом з головним меценатом спорудження Меморіалу пам’яті Героїв Крутів Сергієм Тарутою урочисто відкрив його.

На початку церемонії Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів на місці відкриття Меморіалу заупокійну літію в пам’ять загиблих за незалежність України воїнів. А Президент України Ющенко, виступаючи на церемонії відкриття, відзначив, що бій під Крутами, в якому чисельній та озброєній армії Радянської Росії протистояли погано озброєні студенти, має стати уроком для сучасників.

Пам’ятник представляє собою насипаний пагорб висотою до 7 м, на якому встановлено червону колону іонійського ордеру висотою 10 м, що завершується тризубом із стрічками по боках (композиція герба Української Народної Республіки, який в ті часи опрацьовано художником-архітектором В.Кричевським).

Перед пагорбом встановлено об’ємну, зроблену з граніту, композицію розміром 2,4х3 м, висотою 0,5 м, на якій викарбовано хрест і зображено образ студентської шинелі, виготовленої із металу.

Президент висловив вдячність усім, хто був причетний до спорудження меморіалу, зазначивши, що українські бізнесмени знають про ці події і відгукуються на ініціативи патріотичних сил.

На відкритті Меморіалу були колишній президент Української народної республіки в еміграції Микола Плав'юк, голова Чернігівської облдержадміністрації Микола Лаврик, міністр культури та туризму Ігор Ліховий, міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» Павло Мовчан, голова ради директорів Корпорації «Індустріальний союз Донбасу» Сергій Тарута, екс-віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко, народний депутат Лілія Григорович. З навколишніх сіл прийшли близько 2-х тисяч жителів.

29 січня 1918 року під Крутами відбувся бій між загонами більшовиків і трьохстами київськими студентами, що виступили на захист Української народної республіки. Пізніше загиблі студенти були перепоховані на Аскольдовій могилі у Києві.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Суспільне життя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.