Аратта - На головну

20 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Андріївську церкву в Києві почали укріплювати: у схил поставлять 370 паль

Суспільне життя Регіон: м.Київ 10573 перегляди

Опубліковано - 30.07.2009 15:14 | Всі новини | Версія для друку

Андріївську церкву в Києві почали укріплювати: у схил поставлять 370 паль
Андріївську церкву в Києві почали укріплювати: у схил поставлять 370 паль
Біля Андріївської церкви почалися роботи зі зміцнення схилу. Про ситуацією із церквою останні декілька років не перестають говорити всі - від істориків і геологів до вищого керівництва країни.

Загроза сповзання Андріївській церкві на Поділ настільки реальна, що в останніх рік-два моніторинг схилу і будівлі церкви проводився постійно, пише "Газета по-київськи".

"Ми змушені були звернутися з проханням до прем'єр-міністра, тому що МНС визнав стан церкви гостроаварійним, - говорить замдиректора заповідника "Софія Київська", до складу якого входить Андріївська церква, Вадим Кириленко. - Необхідність провести капітальну реконструкцію назріла ще в 2000 році, вже і проект підготували, але коштів не було".

Завдяки тому, що з резервного фонду Кабміну були виділені 10 млн. гривень ("живцем" є поки тільки 5 млн.), з'явилася можливість почати термінові реставраційні роботи. "Реконструкція розбита на два етапи, - пояснює провідний інженер відділу реставрації і реабілітації "Софії Київської" Олександр Перегон. - Перший - зміцнення схилу, другий - реставрація самої церкви. Поки гроші є тільки на першочергові роботи по схилу".

Близько 100 паль діаметром 1,02 м встановлять біля підніжжя схилу на відстані 1,6 м, ще 270, але трохи менше, по 30 см, будуть під папертю. Глибина - 15-17 м, тобто вони повинні досягти щільних шарів грунту.

Зараз робочі УФСП "Основа-Солсіф" готують паперть, що захищає церкву. "Один ряд паль знаходитиметься навколо стіни церкви, другий, - поряд з огорожею по всьому периметру, - пояснює начальник ділянки Сергій Стадний. - Зараз знімаємо плитку, якою викладена паперть, і прибиратимемо верхній шар грунту. І лише тоді забивати палі. А потім піднімемо паперть на колишню висоту".

Роботи вестимуться на такій ділянці, яку ніхто не чіпав з часу будівництва церкви. Будівельники говорять, що їх попередили: якщо знайдуть що-небудь, що має стосунок до археології, - негайно зупиняти роботи.

Основна будівельна техніка зосереджена поки біля підніжжя схилу. Огорожа тут вже знята, але прокладені бетонні плити, як підпори, щоб у разі дощу грунт не з'їхав вниз. Палі, до речі, використовуватимуться тільки буронабивні. Це коли в землі буром просвердлюється отвір, туди вставляється каркас з арматури, який заливають бетоном. Ця технологія хоч і дорога, але безпечна для церкви, адже вібрації не можна допустити у жодному разі. Та й гарантовано служить потім десятки років. Таку ж технологію використовували під час зміцнення Дніпровського спуску.

«5 паль вже встановлено, - говорить Олександр Перегон. - Всі роботи розраховані на 4 місяці, приблизно по палі на день. Але зараз люди працюють у дві-три зміни. Якщо буде все нормально з фінансуванням, перший етап реконструкції можна буде закінчити через 2,5 місяця».

Планується змінити і зовнішній вигляд схилу, повернувши йому історичний пейзаж. Дерева, що росли на ньому, а це в основному самосів, вирублять, все засіють травою, відкривши Андріївську церкву для кращого огляду і надавши їй такому вигляду, як на старих фотографіях і гравюрах.

Нагадаємо, 22 квітня Кабінет Міністрів виділив з резервного фонду держбюджету 10 млн грн на проведення аварійно-ремонтних робіт Андріївської церкви в Києві. Побудована в XVIII столітті за проектом відомого архітектора Растреллі на одному з Дніпровських схилів, церква зависла над прірвою через сповзання ґрунту.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Суспільне життя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Той, хто проявляє жалість до ворога, безжалісний до самого себе”
Френсіс Бекон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.