Надання українській церкві автокефалії позбавить РПЦ половини прибутків |
Однією з вагомих причин відмови патріархом Московським і всієї Русі Кирилом у створенні єдиної помісної української церкви є економічний чинник.
Професор філософії і мистецтвознавства Національної академії наук України Дмитро Степовик, коментуючи позицію патріарха Кирила, нагадує, що приходи УПЦ МП складають близько половини від спільної кількості приходів Російської православної церкви і додає, що саме кошти з українських приходів складають левову частку надходжень Російської Православної Церкви.
"Схема фінансування виглядає приблизно так – спочатку кошти з приходів, у тому числі й українських, прямують у центр – до Москви, а вже потім звідти централізовано розподіляються по місцях", - пояснює Степовик.
За його словами, "у центрі - у Москві - знаходиться величезний управлінський апарат, який можна порівняти з міністерством, і на утримання якого, звичайно ж, потрібна значна сума коштів". "Внаслідок цього на місця повертається значно менше коштів, ніж відправляється в центр", - додав він.
"Враховуючи, що деякі з приходів Російської православної церкви, особливо в Сибіру і на Далекому Сході, надзвичайно бідні, Українська Православна Церква з її багатими приходами має для російського православ'я стратегічне значення", - відзначив Степовик.
Нагадаємо, Московський патріарх Кирило в середу заявив, що автокефалія Української православної церкви невчасна. "Київ – це наш Єрусалим і Константинополь – серцевина нашого життя".
На його думку, "сьогодні ідея автокефалії, радикально політизована, є реальністю лише для окремих груп українського суспільства, а не для всього народу". "Всі ці радикальні заклики до автокефалії базуються виключно на політичних аргументах", - заявив патріарх.