Аратта - На головну

22 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Астрономи відкрили новий клас об’єктів в Сонячній системі

У світі науки 7609 переглядів

Опубліковано - 5.08.2009 16:46 | Всі новини | Версія для друку

Астрономи відкрили новий клас об’єктів в Сонячній системі
Астрономи відкрили новий клас об’єктів в Сонячній системі
Британські астрономи виявили новий клас космічних об’єктів, який є гібридом астероїда і комети.

Стаття учених з'явилася в журналі Astronomy and Astrophysics, а її препрінт доступний на сайті arxiv.org.

У 1996 році вчені виявили незвичайний об'єкт між орбітами Юпітера і Марса. Між цими орбітами розташовується так званий головний пояс астероїдів. Новий об'єкт відрізнявся від цих тіл тим, що випускав пил - що, властиво кометам, які складаються переважно з льоду і пилу.

Тоді астрономи припустили, що 133p є кометою, що випадково потрапила в гравітаційну "пастку". При цьому, проте, вірогідність виникнення умов, необхідних для "упіймання" комети на даній орбіті, виявилася украй малою.

В рамках нового дослідження астрономи провели 657 спостережень 599 різних астероїдів. Для цього вони використовували велику кількість різних телескопів, включаючи 10-метровий Keck, встановлений на Мауна Кеа на Гавайських островах.

В результаті, ученим вдалося знайти 176p/linear - об'єкт, аналогічний 133p. Таким чином, останній є по суті представником нового класу об'єктів Сонячної системи, які є гібридом астероїдів і комет. Грунтуючись на проведеному дослідженні, учені припустили, що між Марсом і Юпітером має бути близько 100 подібних об'єктів.

По словах учених, пил вибивається в результаті зіткнення цих тіл з дрібнішими астероїдами.

Нові результати, у свою чергу, матимуть серйозні наслідки для існуючих теорій формування Сонячної системи. Вважається, що лід містять тіла, розташовані в поясі Койпера (у якому знаходиться Плутон) і хмарі Оорта, яка знаходиться далеко за орбітою Плутона.

Зовсім нещодавно астрономам вдалося встановити, що комети з хмари Оорта, яка є батьківщиною комет з тривалим періодом звернення, не загрожують Землі. Річ у тому, що вірогідність зіткнення з цими об'єктами виявилася украй малою. При цьому нічого подібного про комети з коротким періодом, які родом з поясу Койпера, невідомо.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.