Аратта - На головну

22 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Титан виявився найбільш схожою на Землю планетою

У світі науки 7943 перегляди

Опубліковано - 10.08.2009 19:15 | Всі новини | Версія для друку

Титан виявився найбільш схожою на Землю планетою
Титан виявився найбільш схожою на Землю планетою
Затягнутий смогом супутник Сатурна Титан більше схожий на Землю, ніж будь-яке інше тіло в Сонячній системі, незважаючи на велетенські відмінності в температурних і інших кліматичних умовах, заявили вчені.

Під час детального вивчення Титану дослідники виявили на ньому гірські пасма, бархани, численні озера і вершини, в яких астрономи вбачають можливі вулкани. Як і на Землі, атмосфера на Титані, схоже, стерла сліди більшості метеоритних кратерів.

При цьому вчені стверджують, що існуючі на планеті умови зовсім не підходять для життя людини.

"Дивно, наскільки поверхня Титану нагадує земну", - говорить американський планетарний геолог доктор Розан Лопес з лабораторії в каліфорнійському Пасадене.

Титан є дуже холодною планетою: середня температура на його поверхні - в районі мінус 180 градусів Цельсія. Вода тут не існує ні в якому вигляді, крім глибоко замороженого льоду. А роль води в гідрологічному циклі на Титані виконують метан і етан - вони випадають у вигляді дощу та снігу, вони ж формують озера та річки, розповідають астрономи.

Титан - єдиний з відомих людині природних супутників, на якому є щільна атмосфера. Крім того, це єдине з відомих (крім Землі) небесних тіл, на поверхні якого існують стабільні рідкі озера.

Всі ці дані надсилає дослідникам американська автоматична станція Касіні, яка обстежує Сатурн і його супутники протягом останніх п'яти років. Крім того, Касіні зіграла роль базового корабля для апарата Гюйгенс Європейського космічного агентства, який в 2005 році сів на поверхні Титану.

Останні дані, отримані від Гюйгенса, доктор Лопес виклала учасникам генеральної асамблеї Міжнародного астрономічного союзу, що проходить в Ріо-де-Жанейро.

Серед цікавих фактів, якими вона поділилася, були й свідоцтва існування на Титані крижаних і нашатирних кріовулканів. Судячи з переданим Касіні фотографій, ці вулкани викидають нашатир на поверхню планети.

В цілому ж хімічний склад атмосфери Титана, як вважають вчені, дуже схожий на той, який був у атмосфери Землі під час її (атмосфери - кор.) формування.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чим обмеженішим є світогляд людини, чим менше вона знайома з історією, природою і філософією, тим щиріша її прихильність до своєї релігії ”
Людвіг Фейєрбах

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.