Аратта - На головну

6 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Пластикові пляшки швидко розчиняються у морській воді, виділяючи отруту

Довкілля 9193 перегляди

Опубліковано - 21.08.2009 17:49 | Всі новини | Версія для друку

Пластикові пляшки швидко розчиняються у морській воді, виділяючи отруту
Пластикові пляшки швидко розчиняються у морській воді, виділяючи отруту
Хіміки з Японії виявили, що пластик, який традиційно вважається досить стійким забруднювачем навколишнього середовища, здатний швидко розкладатися в океані.

Про своє відкриття вчені розповіли на конференції Американського хімічного товариства.

У рамках дослідження вчені піддавали пластикові зразки впливу умов, які присутні в океані. Зокрема, це були часті зміни температури і вплив води. В результаті їм вдалося встановити, що, наприклад, полістирол починає розкладатися вже приблизно через рік.

Крім цього дослідникам вдалося визначити, що при розкладі пластику у воду виділяється велика кількість шкідливих речовин. Деякі з них можуть призводити до появи раку. До теперішнього часу вважалося, що пластик являє тільки "механічну небезпека" - в океані він перебуває в стані суспензії дрібних часток, які можуть потрапляти в організм риб та пошкоджувати їхні внутрішні органи.

Вчені зазначають, що сучасні моделі забруднень зовсім не враховують ефект розкладання пластику. При цьому тільки на узбережжя однієї Японії на рік потрапляє 150 тисяч тонн пластикового сміття.

Нещодавно відразу два американських судна з вченими попливли до гігантської сміттєвої вирви в Тихому океані. Перше судно, New Horizon, з 30 дослідниками на борту вирушило в плавання 2 серпня 2009 року. Друге судно, Project Kaisei, вийшло в море 4 серпня 2009 року.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.