Аратта - На головну

20 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Рідновіри повернули до Києва образ Перуна

Духовний світ Регіон: м.Київ 14859 переглядів

Опубліковано - 25.08.2009 15:54 | Всі новини | Версія для друку

Рідновіри повернули до Києва образ Перуна
Рідновіри повернули до Києва образ Перуна
Знищений християнством в 988 році Слов’янський образ бога Перуна освячений і відновлений на своєму початковому місці, в історичному центрі Києва на Старокиївській Горі.

Слов'янські общини «Родове Вогнище» і «Рунвіра», а також жителі Києва, що пам'ятають і шанують своїх слов'янських предків, на руках винесли Перуна від Дніпра, з Подолу, на Київські кручі, освятив його і відновивши майже на своєму історичному місці.

Як пояснила завідувачка сектором Національного музею Історії України Наталя Стрельник, встановити образ точно там, де він стояв спочатку, не видається можливим - зараз там знаходиться школа. Також вона повідомила, що на місці власне Музею Історії України раніше знаходилося Слов'янське капище (храм в сучасній інтерпретації).

Верховний волхв України-Русі Володимир Куровський виразив упевненість, що це початок духовного благодатного єднання нашого народу.

Перун — в старослов'янській міфології бог грому і блискавки, повелитель дощу, творець земних урожаїв та покровитель хліборобства. Також він бог-воїн, справедливий і суворий месник, покровитель війська та коваль багатства. Імовірно син Сварога.

Культ Перуна дуже давній. Вважають, що за Володимира Перун був головним божеством Київської держави й символом державного єднання. Ідол (образ) Перуна стояв на одному із київських пагорбів, був він дерев'яний, мав залізні ноги, срібну голову та золоті вуса. Густинський літопис згадує, що в руках він тримав коштовний камінь: рубін або карбункул. Військо присягалося та божилось Перуном. В договорі 971 р. Святослав клявся іменами Перуна та Велеса. Також він згадується у договорах з Візантією та київськими князями Олегом (907 г.), Ігорем (945 г.)

До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Духовний світ»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шануй, Україно, святині свої! Бо вони ж – всесвітньої, загальнолюдської ваги; земна цивілізація виросла з них.”
Юрій Шилов

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.