Ревізія виявила у космольончиків повний безлад і дерибан |
До такого висновку дійшло Головне контрольно-ревізійне управління після проведення на виконання доручення Кабміну фінансового аудиту виконання бюджету міста Києва за 2007-2008 роки та І квартал 2009 року.
Так, у 2007 році при виконанні доходної частини бюджету Києва на 98% (при плані 16,5 мільярда гривень, фактично отримано 16,3 мільярда гривень) забезпечено проведення запланованих видатків лише на 88% (план - 15,9 мільярда гривень фактично - 14,2 мільярда гривень).
Ще гіршим був стан виконання бюджету міста у 2008 році, повідомляє прес-служба КРУ.
Отримано 83% запланованих доходів (план - 24,6 мільярда гривень, фактично - 20,5 мільярда гривень), а видатки профінансовано на 76% запланованих обсягів (план - 20,9 мільярда гривень, фактично - 15,9 мільярда гривень).
Згідно зі звітом КРУ, такі галузі, як освіта, охорона здоров'я, соціальний захист, культура і мистецтво, фізкультура і спорт, житлово-комунальне господарство, транспорт і зв'язок недоотримали у 2007-2008 роках 1,8 мільйона гривень, а будівництво - 3,8 мільйона гривень.
При щорічному абсолютному збільшенні обсягів видатків на фінансування основних бюджетних галузей, проблеми в Києві практично не вирішувалися.
"Більше того, через прийняття Київською міською радою та КМДА низки непродуманих управлінських рішень такі проблеми ще більш загострились", йдеться в повідомленні КРУ.
Як засвідчило аудиторське дослідження, нині найбільш болючими для киян є катастрофічний стан дорожнього господарства, аварійні водогони та каналізаційні мережі, застаріле ліфтове господарство, незабезпеченість дитячими дошкільними закладами, низький рівень гарантованих державою соціальних послуг в загальноосвітніх та лікувальних закладах.
На тлі невирішених соціально-економічних проблем не можна вважати виправданим неефективне, а в окремих випадках відверто безгосподарне розпорядження міською владою землями столиці та комунальним майном.
Як показали результати аудиторського дослідження, при відчуженні комунального майна, бюджетом Києва не тільки не отримано належних йому доходів, але й втрачено значні обсяги фінансових ресурсів.
У 2007-2008 роках міською радою було укладено 1289 договорів оренди земельних ділянок, за якими передано в оренду 2,3 тисячі га землі.
У цей же період за рішеннями Київради у власність громадян та юридичних осіб передано земель державної власності (розмежування в Києві земель державної та комунальної власності не проведено) площею понад 2,5 тисячі га, з яких, однак, шляхом продажу та зарахування до бюджету відповідних надходжень відчужено лише 135 земельних ділянок площею 233,4 гектари.
Як з'ясовано під час аудиту, через невикористання радою права передбачати в договорах оренди сплату орендної плати з моменту їхнього укладення, бюджетом міста втрачено понад 41 мільйон гривень.
Ще гіршою в плані втрат фінансових ресурсів виглядає діяльність Київради при відчуженні земельних ділянок на користь фізичних та юридичних осіб.
Однак, недостатність фінансування соціальної сфери не стала на заваді спрямуванню значних обсягів бюджетних коштів на розбудову органів місцевого управління, середньорічна чисельність яких за часів головування Леоніда Черновецького зросла на 439 одиниць (з 2020 у 2006 році до 2459 - у 2008 році), а витрати на їхнє утримання збільшились вдвічі.
"Роботу такого численного управлінського апарату навряд чи можна вважати ефективною, адже у 2007 та 2008 роках містом не забезпечено виконання свого головного фінансового плану - бюджету. В структурі виконавчого органу Київської міської ради - Київської міської державної адміністрації створено низку управлінь, які дублюють функції регіональних (територіальних) підрозділів центральних органів влади", йдеться в повідомленні.
Наприклад, у складі КМДА створено та функціонує Головне управління земельних ресурсів. Поряд з ним у місті Києві функціонує Головне управління Держкомзему у Києві - орган, підпорядкований Державному комітету із земельних ресурсів України.