Президент Віктор Ющенко публічно звітує про виконання своєї передвиборчої програми |
Відповідний звіт опубліковано на сайті Президента.
У ньому відзначені досягнення за пунктами передвиборчої програми Ющенка на минулих президентських виборах.
Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, пояснюючи газеті "Комерсант-Україна" причини появи даного документа, сказав: "Звіт про виконання своєї програми – це закон жанру. Без цього просто немає сенсу йти на (наступні) вибори".
У 2004 році основна увага в програмі Ющенка приділялася економічним аспектам; тепер же на початку списку зазначені гуманітарні розділи, де досягнень більше. Кожен розділ програми Ющенка також містив підпункти з конкретними зобов'язаннями, багато які з них нереалізовані. Вони в звіті не згадується.
"Документ, опублікований на сайті президента, містить перелік того, що зроблено. Це – звіт про виконані кроки", - пояснила виданню керівник головної служби інформаційної політики секретаріату президента Лариса Мудрак.
Експерти розходяться в оцінці рівня виконання програми.
Карасьов зазначив, що частина обіцянок залишилася невиконаною у зв'язку з тим, що політреформа 2006 року звузила повноваження глави держави.
Депутат від "НУ-НС" Анатолій Гриценко, який керував розробкою програми "10 кроків назустріч людям", а тепер претендує на президентську посаду, вважає інакше:
"Відсоток виконання незадовільний. Одна з головних причин – кадрові прорахунки. Безумовно, конституційні зміни вплинули, але ж до 2006 року в президента були всі повноваження, щоб хоча б ініціювати необхідні реформи".
А голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко зазначає: "Ющенко виконав значну частину своєї формальної програми, та електорат чекав від нього іншого. Наприклад, Ющенку часто докоряють невиконанням обіцянки "бандитам – тюрми", хоч у передвиборчій програмі її не було".
Від “Арати”: ми, від себе, пропонуємо кожному українцеві ретельно ознайомитися із цим звітом, та на свій розсуд вирішити, наскільки те, що там міститься - відповідає і реаліям життя, і тим сподіванням, які були у більшості із нас у 2004 році.
Щоб, щонаменше, переконатися, чи насправді помилковим був наш вибір.
Бо час нового вибору невпинно наближається. І від нього - буде залежати доля кожного із нас на найближчі п'ять років.