Аратта - На головну

6 липня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Глобальному потеплінню передуватиме - похолодання

У світі науки 7053 перегляди

Опубліковано - 7.09.2009 16:45 | Всі новини | Версія для друку

Карта передбачуваного потеплення. Шкала зміни кольору від жовтого до червоного відповідає підвищенню температури від одного до восьми градусів за Цельсієм.
Карта передбачуваного потеплення. Шкала зміни кольору від жовтого до червоного відповідає підвищенню температури від одного до восьми градусів за Цельсієм.
Кліматологи вважають, що настанню глобального потеплення передуватиме похолодання.

Про це учені заявили на конференції в Женеві, а короткий виклад доповідей приводить журнал New Scientist. Ці результати йдуть в розріз з існуючими кліматичними моделями.

За словами дослідників, головною причною, що утруднює процес кліматичного моделювання наразі є відокремлення періодичних погодних коливань від змін, викликаних діяльністю людини. Учені відзначають, переміщення тих або інших явищ в різні категорії приводить до абсолютно різних прогнозів.

Так, згідно однієї з моделей, зміни в течіях Атлантичного океану приведуть найближчими роками до похолодання, яке виявиться сильнішим за потеплення, викликане людиною. Крім того, частина провини за різке потепління в останніх 30 років лежить саме на цих атлантичних течіях.

Учені відзначають, що періодичні погодні коливання роблять вплив переважно на короткострокові прогнози. Кліматологи відзначають, що "з більшою упевненістю можуть говорити про клімат в 50-х роках XXI століття, чим про те, що відбудеться в найближчі десятиліття."

Зовсім нещодавно кліматологам вдалося встановити, що катастрофічні засухи в Африці, в появі яких звинувачувалося глобальне потепління, є "нормою" для цього континенту. Це з'ясувалося коли дослідники аналізували донні відкладення озера Босумтві в Гані на предмет співвідношення різних ізотопів кисню.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.