Аратта - На головну

5 квітня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:
Київ05 Квітня+11°69%734мм1м/c06.04+5°07.04+2°08.04+2°

Наш банер

Наш банер


Такс і бассет-хаусів покалічив лише один, але надто незвичайний ген

У світі науки 6348 переглядів

Опубліковано - 1.10.2009 03:47 | Всі новини | Версія для друку

Короткі ноги у такси - через один ген
Короткі ноги у такси - через один ген
Генетики знайшли відповідального за викривлення ніг у декількох порід собак. Всьому провиною - один-єдиний ген, що мутує рідкісним чином.

Група дослідників з Національного інституту дослідження генома людини (NHGRI) провела масштабне дослідження з метою з'ясувати, чому у деяких порід собак, наприклад, такс або бассет-хаундів, аномально короткі ноги.

Виявилось, що у всьому провина одного-єдиного гена, що потрапив в ДНК рідкісним чином і, як не дивно, в ній і закріпився.

В ході роботи фахівці провели аналіз ДНК 835 собак, 95 з яких мали короткі кінцівки. Фахівці дійшли висновку, що за короткі ноги у такс і пекінесів відповідальна одна-єдина мутація.

Ця мутація пов'язана з подвоєнням гена FGF4, відповідального за ріст організмів. Вивчивши характер повторного гена (а «клон» відтворений не повністю - в ньому відсутні ділянки, що не кодують білки), дослідники дійшли висновку, що цей повтор - так званий ретроген.

Зазвичай процес утворення білка виглядає так: на ділянці ДНК синтезується матрична (інформаційна) РНК, яка виходить з ядра клітини і прямує до місця безпосереднього синтезу білка. Далі вона руйнується відповідно до певного природного алгоритму. Проте трапляється так, що РНК повертається в ядро і модифікує ДНК. Ось тільки випадки, коли модифікована таким чином ДНК проявляє себе, украй рідкісні, оскільки таке кодування відбувається з помилками.
Лише один з кількох подібних генів дістався собаками. Саме він примушує кінцівки зупинятися в розвитку на певному етапі, трохи заздалегідь фіксуючи їхнє зростання.

За словами одного з учасників дослідження Хайді Паркер (Heidi G. Parker), це перше свідоцтво того, як ознака, викликана ретрогеном, збереглася. За її словами, роль ретрогенів в еволюції варто переглянути.

Нагадаємо, що людині ця мутація стала в нагоді: наприклад, такси і сьогодні використовуються при полюванні на нірних тваринах, наприклад, лисиць, де собака з нормальним розвитком ніг просто не пролізла би в нору.

З геномом собак можна детально ознайомитися на сайті проекту, а результати роботи опубліковані в свіжому номері журналу Science.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.

Loading...