Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Нобелівську премію з фізики вручили за матриці для цифрових фотоапаратів

У світі науки 7942 перегляди

Опубліковано - 7.10.2009 16:52 | Всі новини | Версія для друку

Уіллард Бойл і Джордж Сміт у 1974 році. Фото з сайту videotechnology.com
Уіллард Бойл і Джордж Сміт у 1974 році. Фото з сайту videotechnology.com
У Стокгольмі оголошені лауреати Нобелівської премії в номінації “фізика” та “медицина і фізіологія”. Сума премії цього року складає в кожній номінації 10 мільйонів шведських крон (975 тисяч євро).

Нагороду в номінації “фізика” отримали Чарльз Као (Charles Kao), Уіллард Бойл (Willard Boyle) і Джордж Сміт (George Smith).

Чарльз Као отримав половину цієї суми за свої роботи в галузі оптоволоконного зв'язку. Сміт і Бойл були відзначені Нобелівським комітетом за створення оптичних напівпровідникових схем. Їхні роботи лягли в основу функціонування сучасних CCD-матриць цифрових фотоапаратів. Вчені поділили між собою другу половину премії.

Перша премія з фізики була вручена в 1901 році Вільгельмом Конрадом Рентгеном за відкриття рентгенівського випромінювання. У 2008 році Нобелівська премія з фізики дісталася американцеві японського походження Йоїтіро Намбу за відкриття спонтанного порушення симетрії і двом ученим з Японії Макото Кобаясі та Тосіхіде Маскава за пояснення причин цього явища.
Елізабет Блекберн
Елізабет Блекберн
Премію з фізіології і медицини присуджено за роботи по захисту хромосом від старіння

У Стокгольмі також оголошені лауреати Нобелівської премії в номінації “медицина і фізіологія”.

Нагорода присуджена Елізабет Блекберн (Elizabeth H. Blackburn), Джеку Шостаку (Jack W. Szostak) і Керол Грейдер (Carol W. Greider) за роботи в галузі дослідження механізмів старіння клітин і захисту хромосом від деградації за допомогою теломер і ферменту теломерази.

Елізабет Блекберн народилася в Австралії. В даний час вона працює в Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско. Об'єктом дослідження Блекберн були теломери - структури, що знаходяться на кінцях хромосом. У 1985 році Блекберн разом з Керол Грейдер відкрила фермент теломераз.

Керол Грейдер працює в Університеті Джонса Хопкінса, де очолює молекулярно-біологічне і генетичне напрямку. Ступінь доктора філософії (з деякими застереженнями, аналог російської ступеня кандидата наук) Грейдер отримала під керівництвом Блекберн.

Американський біолог Джек Шостак працює в медичній школі Гарвардського університету. Шостак став першою людиною, який створив штучні хромосоми дріжджів. Крім того, його роботи пояснили багато особливостей механізму рекомбінації і функції теломер.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шумерський тип культури надзвичайно споріднений з неолітичними пам`ятками Південної Русі...”
Рене Генон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.