Аратта - На головну

10 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Холодна війна-2. Американці провели випробування бойового лазеру

Технології 5800 переглядів

Опубліковано - 14.10.2009 13:16 | Всі новини | Версія для друку

Холодна війна-2. Американці провели випробування бойового лазеру
Холодна війна-2. Американці провели випробування бойового лазеру
Фахівці ВВС США і компанії Boeing заявили про успішне випробування лазерної зброї повітряного базування великій потужності.

Про це пвідомляє Associated Press.

Під час випробуваннь лазерний промінь з пристрою, розташованого на літаку C-130H, потрапив у рухомий автомобіль, що знаходився більше ніж за 200 км від нього, і пропалив дірку в його кузові.

За заявою представників ВВС, метою випробувань було не руйнування автомобіля, а саме попадання в рухомий об'єкт.

Втім, як відомо, у колишньому СРСР розробки та випробування лазерної зброї розпочалися у 1971 році.

У 1977 Перший прототип лазерної зброї повітряного базування було успішно випробувано у 1983 році.

ОКБ ім. Г.М.Берієва було створено літаючу лабораторію, виріб «1а», для відпрацювання основних технічних вирішень нового спеціалізованого авіаційного комплексу. На літаку розміщувалася лазерна установка, призначена для дослідження розповсюдження променів у верхніх шарах атмосфери. Роботи по цій темі проводилися в широкій кооперації з підприємствами і науковими організаціями всієї країни, але основним партнером ОКБ було ЦКБ «Алмаз» які очолював доктор технічних наук, академік Б.В.Бункін.
Рішення було з першого погляду достатнє простим: встановити на НО вже створений і перевірений лазер для випробувань його в космосі. Вибір ліг на лазерну установку потужністю 1 Мвт (у 2-2.5 разу могутніше, ніж гранична потужність у американців), створену однією з філій Інституту атомної енергії ім. І.В.Курчатова. Цей газодинамічний лазер, що працює на вуглекислому газі, був розроблений для установки на літаках Іл-76.

Надалі проект було реалізовано у військвий літак А-60, який було вирішено поставити у серійне виробництво у серпні 1991 року. Наразі, за інформацією деяких джерел, у Росії тривають роботи з удосконалення цієї зброї.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Майбутнє відкидає свою тінь назад”
Іоганн Гете

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.