![]() |
Тім Бернерс-Лі: “- Упс... Вибачайте за чорнила!” |
Як повідомляє газета Times, на симпозіумі, що присвячений технологіям майбутнього у Вашингтоні, фізик визнав, що знак слеш був введений ним помилково.
У 1990 році Тім Бернерс-Лі винайшов так званий одноманітний локатор ресурсу (URL), початок запису, який знайомий кожному, хто має справу з мережею Інтернет - http://.
"Насправді якщо подумати, то виявляється, що подвійний слеш не потрібен. Якби я знову створював це, я б обійшовся без нього", - зізнався вчений, зазначивши, що на той час ідея з подвійним слешем здавалася йому гарною.
Зі слів Бернерса-Лі, він шкодує про ту кількість паперу і чорнила для принтера, які за ці роки довелося витратити для друку непотрібного значка.
Нині користувачам вже не потрібно відволікатися на слеш, оскільки браузери самостійно підставляють пропущений символ в адресу запитуваного ресурсу. Проте раніше пропуск двох косих рисок призводив до повідомлення про синтаксичну помилку.
Видання відзначає, що подібні помилки характерні для людей, які прагнуть втілити в життя свої проекти як можна швидше. Співробітники Європейського центру ядерних досліджень (CERN), де працював Бернарс-Лі згадують, що, коли він розповідав про майбутнє мережі Інтернет, його доводилося просити перейти з англійської на французьку - з такою швидкістю говорив учений, повідомляє РІА Новості.
Між іншим, найперший веб-сайт та найперший веб-сервер мав адресу http://info.cern.ch/ - веб-ресурс Європейського центру ядерних досліджень.