Тихе фіаско. Нардепи поставили крапку у піарі на Конституції |
Верховна Рада України відмовилася направити в Конституційний суд України законопроект №4290 "Про внесення змін до Конституції України", внесений на розгляд парламенту Президентом України Віктором Ющенком.
За направлення проекту закону до КСУ свої голоса віддали 48 депутатів з 435 зареєстрованих в залі. За направлення законопроекту на доопрацювання проголосували 198 депутатів з 437 зареєстрованих в залі.
Законопроект знятий з розгляду.
Верховна Рада України відмовилась направити в Конституційний суд України для отримання висновку законопроект №4177 "Про внесення змін до Конституції України (щодо строків повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів)".
За направлення законопроекту в КСУ проголосували 196 депутатів з 436 зареєстрованих в залі. Проект закону був внесений на розгляд парламенту депутатами від Блоку Юлії Тимошенко Іваном Кириленком, Сергієм Подгорним та Миколою Трайдуком.
Законопроектом пропонувалося внести зміни до частини першої ст. 136 та частин першої і другої ст. 141 Конституції щодо встановлення п'ятирічного строку повноважень депутатів ВР АРК, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, обраних на чергових виборах.
Законопроект знятий з розгляду.
Верховна Рада України відмовилась направити в Конституційний суд України для отримання висновку законопроекти №2722 "Про внесення змін до Конституції України" та №3252 "Про внесення змін до Конституції України (щодо забезпечення реалізації прав територіальної громади)".
За направлення до КСУ проголосували 192 та 191 депутат відповідно. Проекти законів були внесені на розгляд парламенту депутатами від Партії регіонів Віктором Януковичем, Олександром Лавриновичем та Оленою Лукаш.
Проектами пропонувалось, зокрема, змінити порядок призначення прем'єр-міністра України, а саме за поданням коаліції депутатських фракцій у парламенті.
Також пропонувалося введення інституту Представництв Кабінету міністрів України на місцях. Крім того, пропонується встановити, що зарплата не може бути нижчою за офіційно встановлений прожитковий мінімум.
Крім того, змінами до Конституції пропонувалося встановити, що політична партія, яка отримала більшу відносно інших партій кількість голосів виборців, але меншу тієї, що забезпечує обрання більшості від конституційного складу ВР отримує двісті двадцять шість депутатських мандатів. Також запроваджуються відкриті списки на виборах до парламенту. Крім того, визначалося, що народний депутат України не може бути без згоди ВР затриманий чи заарештований до набрання чинності обвинувальним вироком суду щодо нього.
Законопроекти зняті з розгляду.