Аратта - На головну

23 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ОБСЄ допомагає Україні запобігати тортурам

За право людини 6197 переглядів

Опубліковано - 27.10.2009 13:18 | Всі новини | Версія для друку

ОБСЄ допомагає Україні запобігати тортурам
ОБСЄ допомагає Україні запобігати тортурам
ОБСЄ допомагає Україні запобігати тортурам у закладах закритого типу.

Про це в понеділок у Львові йшлося на міжнародній конференції.

Левова частка людей, які розслідують кримінальні злочини, працює методом «вибивання» доказів. Це явище масове і системне, заявив співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

Як показало дослідження цієї правозахисної організації, близько півмільйона осіб в Україні щорічно зазнають тортур у різних проявах. Ідеться про насильство щодо затриманих у міліцейських дільницях, слідчих ізоляторах, приймальниках-розподільниках, виправних закладах тощо.

Робота мобільних груп

Серед ефективних методів протидії тортурам є робота так званих мобільних груп. Це коли установу зненацька перевіряють громадські правозахисники. Проект з функціонування мобільних груп підтримує ОБСЄ. В інтерв’ю «Німецькій хвилі» координатор проектів ОБСЄ в Україні Любомир Копай повідомив, що допомога полягає не лише у фінансах, але й у підготовці людей, які їздять у заклади закритого типу.

«Робота мобільних груп дуже актуальна. Тут важливими є три речі: щоб ці люди були добре підготовленими, вільний доступ до закладу і щоб на їхні рекомендації реагували», - зауважив Любомир Копай. За його словами, важливо, щоб такі групи працювали і у в’язницях, чого поки що немає. Бюджет проекту – близько сімдесяти тисяч євро.

Водночас правозахисники наголошують, що законодавство недосконале, і дозволяє кривдникам уникати покарання за «катування». А ще – прокуратура не поспішає розслідувати такі справи.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чим обмеженішим є світогляд людини, чим менше вона знайома з історією, природою і філософією, тим щиріша її прихильність до своєї релігії ”
Людвіг Фейєрбах

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.