Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Немовлята плачуть рідною мовою

У світі науки 9388 переглядів

Опубліковано - 10.11.2009 04:33 | Всі новини | Версія для друку

У крику немовляти маса призначень, - і легкі потренує, і увагу мами до себе приверне
У крику немовляти маса призначень, - і легкі потренує, і увагу мами до себе приверне
Крик новонароджених має ознаки мови, якою розмовляють їхні батьки. Саме до такого висновку дійшли фахівці, записавши і прослухавши крики 60 здорових трьох-і п’ятиденних немовлят з Німеччини та Франції.

Дослідження, проведене Кетлін Вермке (Kathleen Wermke) та її колегами з університету Вюрцбурга (Universität Würzburg), вперше показало, що немовлята з самого народження починають плакати рідною мовою, пише Мембрана.

"Мелодія" крику французьких новонароджених була ніби зростаючою: висота звуку повільно збільшувалася. Плач німецьких дітей був прямо протилежним - у порядку спадання.

В обох випадках крик немовлят співвідносився з особливостями мови батьків. Виходить, що малюки вчаться рідної мови, ще будучи в утробі матері, швидше за все, в останньому триместрі вагітності.

Попередні дослідження в цій області давно встановили, що діти, перебуваючи в животі, чують і запам'ятовують як мінімум голос матері. Було виявлено, що немовлята з безлічі голосів обирають саме матусин голос, а отже, вони здатні відрізнити його від інших.
Матусі часто просять поговорити з животиком майбутніх тат, і, як виявляється, не даремно (фото totalimages / flickr.com)
Матусі часто просять поговорити з животиком майбутніх тат, і, як виявляється, не даремно (фото totalimages / flickr.com)
Проте раніше вважалося, що діти нібито починають проявляти перші ознаки своєї мови самостійно тільки в тримісячному віці, - вони намагаються копіювати голосні звуки, які їм "розповідають" дорослі. До цього віку у немовлят нібито немає фізичної можливості контролювати процес. Група Вермке довела, що це не так, адже, для того щоб "плакати з акцентом", не потрібне якесь особливе вміння артикулювати.

"Ми вважаємо, що виявлене нами явище має цілком логічне пояснення: імітуючи матір, дитина тим самим краще привертає її увагу і зміцнює зв'язок з нею", - говорить в прес-релізі університету Кетлін.

У своїй статті в журналі Current Biology, автори зазначають, що музика і розмовна мова еволюціонували разом і є невід'ємними частинами первісної форми спілкування. Цим, мабуть, і пояснюється, здавалося б, неймовірна здатність новонароджених відтворювати у вигляді крику мелодію рідної мови.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знання певних принципів легко компенсує незнання деяких фактів ”
К. Гельвецій

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.