Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Коли у верхівках влади б’ються - буяє корупція

Захист держави 6522 перегляди

Опубліковано - 17.11.2009 14:09 | Всі новини | Версія для друку

Коли у верхівках влади б’ються - буяє корупція
Коли у верхівках влади б’ються - буяє корупція
Україна знову відзначилася неабияким світовим досягненням - корупцією чиновницької армії. На тлі галасливого базікання політиканів.

Індекс сприйняття корупції за 2009 рік, оприлюднений міжнародною організацією «Транспаренсі Інтернешнел», свідчить, як мовиться у звіті цієї організації, що «корупція залишається серйозним викликом для всіх регіонів світу». Особливо серйозною проблемою є корупція в країнах, де індекс її сприйняття нижчий від коефіцієнта у 5 балів. Серед найбільш проблемних країн щодо корупції у світі є й Україна, в якій, за висновками «Транспаренсі Інтернешнел», «політичний хаос» лише погіршив ситуацію.

У звіті «Транспаренсі Інтернешнел» наголошено, що «політичний хаос в Україні призвів до падіння у 2009 році індексу сприйняття корупції з 2,5 балів у 2008 році до 2,2 бала». Це один із найнижчих показників для України за десятиріччя публікації таких даних.

Міжнародні експерти вважають вирішальною в погіршенні ситуації в Україні «політичну корупцію», яка сприяє й поширенню корупції у приватному секторі, «поряд із високим рівнем терплячості (збайдужіння) щодо корупції серед громадян України».

Низка міжнародних експертів засвідчує особливе посилення «корупції, яка глибоко вкорінена в діловому світі України, особливо в енергетиці». Якраз ця корупція і «темні зв’язки з російськими інтересами» є «причинами особистої ворожнечі» і «заплутують політичну сцену України», вказують аналітики. Чимало міжнародних спостерігачів відзначає, що в Україні «з посиленням бюрократії небачених масштабів набуває хабарництво».

«Транспаренсі Інтернешнел» вважає, що у ситуації, коли в Україні, поряд із байдужістю суспільства, спостерігається послаблення заходів боротьби з корупцією, не доводиться очікувати чогось кращого на майбутнє, окрім «іще похмурішої перспективи» щодо такого ганебного явища в українській державі.

Україна не одна серед задніх

Представники «Транспаренсі Інтернешнел» висловлюють своє занепокоєння тим, що зі 180 країн світу, включених у звіт щодо корупції за 2009 рік, більшість перебуває нижче показника сприйняття корупції у 5 балів із можливих 10 (що вищий бал, то меншою сприймають корупцію в тій чи іншій країні, й навпаки). Особливо небезпечна ситуація зі сприйняттям корупції у таких країнах світу, як Афганістан, Судан чи Ірак. У цих країнах в умовах світової кризи, як стверджується у звіті «Транспаренсі Інтернешнел», чимало міжнародних пакетів допомоги у відновленні економік блокуються саме високою корупцією.

Міжнародні експерти з «Транспаренсі Інтернешнел» відзначають певні успіхи у боротьбі з корупцією в окремих країнах колишнього радянського простору. Речниця «Траспаренсі Інтернешнел» Яна Міттермаєр каже з приводу цього: «Стало фактично сюрпризом, що в деяких країнах колишнього СРСР відзначене поліпшення індексу сприйняття корупції – зокрема, в Казахстані, Грузії, трохи в Росії, і незначні позитивні зрушення в Азербайджані. У цих країнах влада, мабуть, зрозуміла, що антикорупційні заходи виправдовують себе та приваблюють більше іноземних інвестицій».

Зокрема, в Росії, як вважає Міттермаєр, певну позитивну роль відіграв пакет антикорупційних законів президента Дмитра Медведєва, котрий схвалила російська Держдума. Індекс сприйняття корупції в Росії підвищився у 2009 році на одну десяту в порівняні з 2,1 бала у 2008 році.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи нічого не замишляйте проти Росії, тому що на кожну вашу хитрість вона відповість своєю непередбачуваною дурістю ”
Отто фон Бісмарк

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.