Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Ціна вечері з Ющенком. Смєшко розповів про сфабриковані справи

Скандал 4200 переглядів

Опубліковано - 20.11.2009 15:07 | Всі новини | Версія для друку

А як гарно починалося...
А як гарно починалося...
Колишній голова Служби безпеки України Ігор Смєшко заявляє, що з 2004 року він більш як сім місяців провів на допитах в Генеральній прокуратурі України - у сфабрикованих політичних справах.

Про це Смєшко заявив в інтерв`ю «Лівому берегу».

Він розповів, що у 2004 р., після першого туру президентських виборів, «зібрав своїх заступників, всіх найближчих соратників і сказав: у нас з вами зараз є два варіанти. Перший - подати у відставку. Тоді, звичайно, ми збережемо обличчя, врятуємо погони, але для країни це може закінчитися громадянською війною. Другий - залишитися на місці. Спробувати заблокувати будь-які спроби з двох протистоячих таборів довести країну до кривавого конфлікту. Розуміючи при цьому, що нас у такому разі після виборів проклянуть і переможці, і переможені. Так воно і вийшло. Ми всі як один залишилися. Хоча чудово розуміли: кінець президентських виборів - кінець нашої кар`єри, більше того - початок політично мотивованих переслідувань».

Як відзначив Смєшко, після приходу нової влади його «виживали» з України: «Ви ж пам`ятаєте моє протистояння з генеральним прокурором Святославом Піскуном. Суд довів: всі заяви Піскуна, що мене компрометували, абсолютно неспроможні. Більше того, суд зобов`язав його вибачитися. Що і було зроблено, щоправда - з вуст вже нового генерального прокурора - Олександра Медведька: офіційно, на прес-конференції. А сам Піскун заплатив символічну компенсацію морального збитку - дві гривні. Ці дві гривні у мене досі в офісі лежать...».

За словами Смєшка, мотиви неправдивих звинувачень Піскуна того часу були цілком зрозумілі – «спроба психологічного тиску на мене і сім`ю. Спрямована на те, щоб змусити мене виїхати з країни».

Він розповів, що «майже одразу після звільнення з посади одна із зарубіжних академій запросила мене на кілька років попрацювати там як visiting professor. Вище керівництво країни про це, звичайно, знало. Якби виїхав тоді разом з сім`єю, людям би сказали: втік. У результаті я відмовився і залишився в Україні. Два місяці провів у судах з позовом до чинного генпрокурора України. Виграв обидва судові позови у двох інстанціях».

За словами Смєшка, «за наступні п`ять років, більш як сім місяців (якщо підсумовувати тільки офіційні повістки) провів на допитах в ГПУ - у сфабрикованих політичних справах. Всі вони потім, певна річ, розсипалися. Або були закриті за відсутністю події або складу злочину».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Біда України в тому, що нею правлять люди, яким вона не потрібна”
Михайло Грушевський

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.