Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Венеціанська комісія побачила у новому законопроекті про ГПУ руку вірних ленінців

Політика 4827 переглядів

Опубліковано - 23.11.2009 16:05 | Всі новини | Версія для друку

Венеціанська комісія побачила у новому законопроекті про ГПУ руку вірних ленінців
Венеціанська комісія побачила у новому законопроекті про ГПУ руку вірних ленінців
Європейська комісія “За демократію через право” (Венеціанська комісія) закликає відкликати проект закону “Про прокуратуру”, схвалений Верховною Радою України у першому читанні у квітні 2009 р.

Про це повідомляє сьогодні прес-служба Міністерства юстиції України.

Відповідні рекомендації містяться у висновку Венеціанської комісії № 539 щодо проекту закону України «Про прокуратуру», схваленого у першому читанні 14 квітня 2009 р. У своєму висновку Венеціанська комісія закликає відкликати цей законопроект, оскільки він «не має на меті реформування існуючої системи прокуратури, котру Україна успадкувала з радянських часів. Цей проект закону скоріше є спробою зберегти status quo і покласти край реформаторським діям, започаткованим на основі Конституції України 1996 р.».

На думку Венеціанської комісії, «при розробці законопроекту не було взято до уваги жодного з основних критичних зауважень, висловлених Венеціанською комісією в її висновках від 2001, 2004 і 2006 рр. Законопроект зберігає ті риси, проти яких Венеціанська комісія заперечувала в своїх попередніх висновках. У разі прийняття цього законопроекту прокуратура залишиться дуже потужнім і надмірно централізованим інститутом, функції якого будуть значно ширшим за функції прокурорів у демократичному суспільстві. Законопроект не наближає Україну до виконання її зобов'язань перед Радою Європи, згідно з яким «роль і функції прокуратури зміняться (зокрема, щодо здійснення загального контролю за законністю), з перетворенням цього інституту на орган, який відповідатиме стандартам Ради Європи».

Нагадаємо, у травні 2009 р. міністр юстиції України Микола Оніщук звернувся до Венеціанської комісії з проханням провести оцінку проекту вказаному закону. Міністерство юстиції вважає принципово важливим, щоб робота над новою редакцією закону про прокуратуру здійснювалась з урахуванням висновків Венеціанської комісії.

Законопроект містить комплекс нормативних положень, які визначають правовий статус та порядок організації і діяльності прокуратури, її працівників, повноваження прокурорів різних рівнів, правову природу актів прокурора, правове, медіальне та фінансове забезпечення діяльності прокуратури. Як зазначається у пояснювальній записці до проекту закону, майже одразу після проголошення незалежності України ВР 5 листопада 1991 р. прийняла закон "Про прокуратуру", що набув чинності з 1 грудня 1991 р. Конституція України, визначаючи прокуратуру як самостійний багатофункціональний орган державного механізму, по-новому сформулювала її функції й основні принципи взаємовідносин із судовою та іншими гілками державної влади. Починаючи з 1993 р. по сьогоднішній день, до закону "Про прокуратуру" неодноразово вносилися зміни та доповнення, а всього протягом 14 років було прийнято таких законів 19. Проте до цього часу більшість норм закону "Про прокуратуру" так і не приведено у відповідність до Конституцї України.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ми не знаємо собі ціни, то чого ми варті?”
Микола Левицький

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.