Мілітарі-готель «Грінгоф» |
Про це 7 грудня повідомили у Регіональному туристично-інформаційному центрі Закарпаття, пише ZIK.
Наступне видання книги «Божевільні готелі» готує німецька журналістка Беттіна Ковальовські.
У концепцію мілітарі-готелю закладена історія угорської оборонної лінії Арпада, спорудженої для запобігання узяттю карпатських перевалів Червоною армією у 1944 р. Стіни готелю прикрашають відповідні тактичні карти і архівні фото того часу. Підвальним приміщенням і одночасно фундаментом служить один з бункерів оборонної системи.
Кожна кімната (усього 8 кімнат) присвячена певній із 6 військових ліній, які свого часу проходили територією Закарпаття.
Серед інших прикладів: у готелі «Misani» (Санкт-Моріц, Швейцарія) кожен з 38 номерів оформлений в стилі тієї або іншої національної культури. А у новозеландському парку «Вайтомо» зробив посадку готель-літак 40-х років. Втім, на борт «Plane Hotel» бере далеко не всіх охочих – в нім всього лише два номери, але зі всіма зручностями і прекрасним краєвидом з пілотської кабіни.
Довідка.
Закарпатськими фахівцями з туризму вже розроблено Військовий туристичний маршрут «Лінія Арпада» (Свалява-Уклин-Верхня Грабівниця-Підполоззя-Гукливе-Міжгіря-Синевир).
Такий різновид відпочинку, як військовий туризм, вже відпрацьований у Європі, де користується значною популярністю. Фортифікаційні споруди та старовинні замки, місця відомих битв, дзоти, доти, окопи, залишки техніки, бункери, великі оборонні лінії часів І та ІІ Світових воєн, музеї зброї, танки та військова техніка, місця поховання загиблих воїнів – усе це в європейських країнах приносить прибуток, при цьому популяризуючи саму державу. Також діє Міжнародна асоціація військового туризму, центр якої знаходиться у Франції.