- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Норвежці і блогери дізналися про чергову невдачу російської “Булави”
У середу вранці відбувся черговий пуск широко розрекламованої російським керівництвом балістичної ракети “Булава”, який, за непідтвердженими даними, знову закінчився невдачею
Повідомлення про невдалий пуск "Булави" з'явилися в російських форумах і блогах, а також у норвезьких ЗМІ, після того як жителі міста Тромсе (Tromso) на півночі країни в середу вранці спостерігали незвичне атмосферне явище, повідомляє Lenta.ru.
Як повідомляє сайт Itromso.no, приблизно о 7:50 за місцевим часом в небі з'явився яскравий об'єкт, який рухався по спіралі, а потім зник. Численні очевидці події відзняли те, що відбувалося, на фото-та відеокамери. Світлини, зокрема, можна побачити на сайті Itromso.no.
Норвежці, що спостерігали незвичне атмосферне явище, звернулися до місцевих авіадиспетчерів, однак ті не змогли пояснити його природу.
Пізніше на форумі Flot.su, в розділі, де публікуються повідомлення про безпеку мореплавання і погоду, з'явилося повідомлення, в якому опублікували попередження, передане з Архангельська, про заборону навігації в деяких районах Білого моря у зв'язку з пуском ракет. Про те, що мова йде про пуск "Булави", пізніше написали багато російських блогерів.
Потім норвезькі ЗМІ стали публікувати коментарі місцевих військових і метеорологів, які заявили про те, що незвичайне атмосферне явище було пуском російської ракети. З посиланням на джерело в російському Міноборони телеканал TV2 повідомив, що запущена ракета - це "Булава".
АПЧ “Дмітрій Донской”
Про те, що пуск "Булави" був зроблений у середу вранці, написала і "Россійская газета" з посиланням на свої джерела в ВМФ. За відомостями видання, екіпаж АПЧ “Дмітрій Донской” виконав свою роботу по запуску і повернувся на базу.
Як пише газета, з російських військових інформацію про невдалий пуск "Булави" побічно підтвердив лише начальник 12-го Головного управління Міноборони Владімір Вєрховцєв. Він заявив журналістам, що ядерна частина ракети давно готова, однак "приставляти" її поки що нікуди.
Широко розрекламована ракета не бажає вести себе так, як потрібно: то відхилиться від курсу, то підірве сама себе відразу після старту. "Россійская газета" зазначає, що для всіх буде краще, якщо генерал Вєрховцєв і його підлеглі притримають ядерні головки, заготовлені про запас для "Булави", на своїх арсеналах. А нові обличчя в керівництві Московського інституту теплотехніки і призначений днями новий генеральний директор конструкторського бюро "Рубін" Андрєй Дьячков не стануть звалювати всю провину на попередників і самі закотять рукава.
Балістична ракета "Булава", дальність польоту якої становить 8 тисяч кілометрів, має стати основним озброєнням стратегічних підводних човнів "Юрій Долгорукій", "Александр Нєвський" і "Владімір Мономах" проекту 955/955A "Борєй".
За винятком останнього пуску, інформація про який не підтверджена Міноборони РФ, з 2005 року було проведено 11 випробувань нової ракети, з яких шість виявилися невдалими. При цьому повністю успішним було визнано лише одне випробування.
Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України...
дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею
упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.” Юрій Липа