![]() |
Романо Проді почав святкувати свою перемогу ще до оголошення офіційних результатів голосування |
Проді почав святкувати свою перемогу ще до оголошення офіційних результатів голосування. Лідер лівих сил був упевнений, що результати екзит-полів, які пророкували перемогу його коаліції, підтвердяться. І він не помилився - блок «Уніоне» буквально на кілька сотих відсотка випередив правий союз на чолі із Сільвіо Берлусконі. Такий маленький відрив між суперниками свідчить про розкол суспільства - вважають італійські журналісти. Проте ліві обіцяють об’єднати країну.
Романо Проді – лідер лівоцентристів:
"Ми поведемо Італію вперед, навіть заради тих, хто за нас і не голосував – ми повинні об’єднати країну".
За результатами виборів блок «Уніоне» отримає 340 місць із шестисот 30-ти в нижній палаті парламенту та 156 із трьохсот 15 у сенаті. Це дасть змогу його членам створити новий виконавчий орган. Однак політологи вважають: такий уряд існуватиме недовго, бо ліва коаліція - не монолітна. У неї входять надто різні партії: від крайньолівих комуністів до центристської соціально-християнської партії.
Сержіо – житель Рима:
"Вони кажуть про перемогу, проте це лише невелика чисельна перевага, а не політично вагома перемога".
Часта зміна урядів в Італії - не новина: за останні 60 років тут було 60 прем’єрів. Сільвіо Берлусконі – єдиний глава уряду після Беніто Муссоліні, якому вдалося протриматися на своїй посаді 5 років. Цілком можливо, що він й надалі буде прем’єром Італії - попри те, що його сила програла вибори. Політологи вважають, що він зможе розколоти ліву коаліцію та привернути на свій бік окремі партії. Це й дозволить Берлусконі зберегти свою посаду.