Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


США загрожують скоротити фінансування ООН, якщо організація не піде на реформи

Світ навколо нас 8905 переглядів

Опубліковано - 12.09.2006 22:10 | Всі новини | Версія для друку

Американський посол в ООН Джон Болтон
Американський посол в ООН Джон Болтон
Сполучені Штати повинні дати Організації Об'єднаних Націй один рік для перетворень, а якщо зміни не принесуть бажаних результатів, розглянути питання про скорочення фінансування цієї організації.

Про це напередодні відкриття чергової 61-ої Генеральної Асамблеї ООН заявив американський посол в цій організації Джон Болтон.

Сполучені Штати, один з 192 членів ООН, вносять близько чверті бюджету цієї організації, не дивлячись на те, що консервативні члени Конгресу протягом останніх двох років загрожували провести скорочення цієї програми, повідомляє Reuters.

"Невже ми занадто багато просимо, коли вимагаємо гарного управління і відсутності корупції?" - запитав американський дипломат. Він сказав, що Вашингтон встановив мету "повної концентрації на процесі реформ" до кінця 2006 року. "Я вважаю, наші цілі і прагнення зрозумілі іншим членам ООН, і, думаю, вони зможуть порахувати, у скільки їм обійдеться відсутність реформ", - сказав Болтон.

Згідно даним опитування, 57% американців вважають, що Організація Об'єднаних Націй повинна бути закрита і замінена іншою організацією, якщо не зможе стати ефективнішою.

Тим часом у вівторок починається чергова сесія Генеральної Асамблеї ООН. Напередодні фінішувала ювілейна, 60-а сесія ГА ООН, яка увійшла до історії як одна з найрезультативніших.

Створена Комісія ООН із побудови миру, яка покликана надавати допомогу у відновленні країнам, що виходять з кровопролитних воєн і конфліктів. Натомість надтозаполітизованій Комісії з прав людини утворена Рада з прав людини. Руйнівне цунамі в країнах басейну Індійського океану в грудні 2004 року прискорило ухвалення рішення про створення Надзвичайного фонду, який дозволить світовій спільноті оперативно надавати першу допомогу країнам, що постраждали від природних і техногенних катастроф, повідомляє ІТАР-ТАРС.

Прийнятий ряд рішень в області реформи самої Організації, перш за все її секретаріату, з тим, щоб зробити його роботу відкритішою і підзвітною. У вирішальній ступені до цього підштовхнула низка гучних скандалів, пов'язаних із зловживаннями в закупівельній службі ООН, а також при реалізації гуманітарної програми для Іраку.

Звучним завершальним акордом сесії стало ухвалення глобальної контртерористичної стратегії ООН. Вона є конкретним планом дій, покликаним підвищити потенціал держав в протидії терористичній загрозі у взаємодії з організаціями системи ООН, іншими міжнародними структурами.

Проте не всі установки Саміту-2005 виявилися виконаними. Як і раніше немає просування в питанні про реформування Ради Безпеки, включаючи розширення його членського складу. Глуха безвихідь зберігається на напрямі роззброєння і у сфері нерозповсюдження зброї масового знищення.

Всім цим, разом з гострими регіональними конфліктами, що залишаються, перш за все близькосхідним, належить зайнятися голові 61-ої сесії ГА ООН, дипломатові з Бахрейна Хайє Рашид Аль-халіфе. Вона стане третьою жінкою в історії ООН, що зайняла цей високий пост, повідомляє NEWSru.com.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, який сприймає трактування своєї історії очима сусіда”
Фрідріх Ніцше

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.