Космічний телескоп знайшов нові екзопланети |
Про це повідомляє Лабораторія реактивного руху NASA.
Про відкриття нових планет, що одержали позначення Kepler 4b, 5b, 6b, 7b і 8b, було оголошено у понеділок, 4 січня, на брифінгу в Американському астрономічному товаристві у Вашингтоні.
"Ці спостереження допоможуть нам краще зрозуміти, як планетні системи еволюціонують і формуються з газопилових дисків ... Ці відкриття також показують, що наш науковий інструмент працює добре", - сказав науковий керівник проекту Вільям Боруцький.
Знайдені Кеплером екзопланети належать до класу так званих "гарячих юпітерів" - газових гігантів, схожих на Юпітер або Уран, але на відміну від них, обертаються на дуже малій відстані від зірки.
Найменша планета з п'яти відкритих розміром приблизно з Нептун, величина інших перевищує розміри Юпітера. Період обертання їх навколо світил становить від 3,3 до 4,9 доби, а температура у верхніх шарах варіюється від 1,2 тисячі до 1,65 тисячі градусів Цельсія. Всі нововідкриті планети обертаються навколо зірок, які більш гарячі і більші за Сонце.
Як розповів директор астрофізичного підрозділу Nasa Джон Морз, "ми очікували, що перші планети, які зможе знайти Кеплер, будуть розміром з Юпітер і перебуватимуть на коротких орбітах.
За словами Морза, з часом нагромадження даних дозволить Кеплеру виявляти менші планети з більш довгоперіодичними орбітами, наближаючись до першої планети, близької за параметрами до Землі.
Американська космічна обсерваторія Кеплер, що належить NASA, призначена для пошуку подібних до Землі екзопланет - планет за межами Сонячної системи.
Зонд Кеплер, названий на честь великого астронома Йоганна Кеплера, шукає планети транзитним методом - фіксуючи коливання яскравості зірок при проходженні планети по її диску. Як очікується, протягом трьох з половиною років польоту телескоп зможе відстежити понад 100 тисяч зірок та їхніх систем.
Очікується, що запущений у березні 2009 року зонд Кеплер протягом трьох з половиною років польоту зможе вивчити більше 100 тисяч зірок та їх систем.