Аратта - На головну

6 липня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Марсі знайшли пісчані дерева

У світі науки 6224 перегляди

Опубліковано - 14.01.2010 10:48 | Всі новини | Версія для друку

На Марсі знайшли пісчані дерева
На Марсі знайшли пісчані дерева
Фахівці NASA виявили на кількох знімках поверхні Марса, зроблених камерою HiRISE, встановленою на апараті Mars Reconnaissance Orbiter, темні утворення, що нагадують за формою дерева.

При погляді на знімки здається, що поряд з пагорбами височіють ряди хвойних дерев, але насправді це всього лише піщані дюни, вкриті замерзлим вуглекислим газом. Навесні лід починає танути і зникати, і "дерева" - всього лише сліди звичайного зсуву.

Як пояснює представник Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору Кенді Хансен, смуги - це пісок, що пересувається через випаровування льоду. Трохи лівіше від центру фотографії можна навіть побачити невелику хмарку пилу, підняту одним зі зсувів.

На іншій фотографії, оприлюдненій вчора NASA, зображено наймолодше лавове поле планети з нині відомих. Воно розташоване в долині Атабаска області Елізіум Планіція в районі екватора. Вчені виявили тут кремнезем і сірчанокисле залізо, які повинні були утворитися в результаті дії кислої води на базальтові матеріали при низьких температурах. Джерело води і відкладень залишається невідомим.

Нагадаємо, наприкінці минулого року фахівці NASA заявили, що в їхньому розпорядженні є серйозні докази того, що життя на Марсі все-таки існує.

Mars Reconnaissance Orbiter перебуває на орбіті Червоної планети з 2006 року. Його головною метою є пошук доказів існування в далекому минулому води на поверхні Марса. Тому основну увагу приділяє зонд полярним регіонам, де найлегше знайти літопис кліматичної історії. На знімку представлена місцевість, що перебуває менш ніж у 400 км від північного полюса.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним... Чи ти лях?... Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду...”
Григорій Сковорода

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.