На Марсі знайшли пісчані дерева |
При погляді на знімки здається, що поряд з пагорбами височіють ряди хвойних дерев, але насправді це всього лише піщані дюни, вкриті замерзлим вуглекислим газом. Навесні лід починає танути і зникати, і "дерева" - всього лише сліди звичайного зсуву.
Як пояснює представник Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору Кенді Хансен, смуги - це пісок, що пересувається через випаровування льоду. Трохи лівіше від центру фотографії можна навіть побачити невелику хмарку пилу, підняту одним зі зсувів.
На іншій фотографії, оприлюдненій вчора NASA, зображено наймолодше лавове поле планети з нині відомих. Воно розташоване в долині Атабаска області Елізіум Планіція в районі екватора. Вчені виявили тут кремнезем і сірчанокисле залізо, які повинні були утворитися в результаті дії кислої води на базальтові матеріали при низьких температурах. Джерело води і відкладень залишається невідомим.
Нагадаємо, наприкінці минулого року фахівці NASA заявили, що в їхньому розпорядженні є серйозні докази того, що життя на Марсі все-таки існує.
Mars Reconnaissance Orbiter перебуває на орбіті Червоної планети з 2006 року. Його головною метою є пошук доказів існування в далекому минулому води на поверхні Марса. Тому основну увагу приділяє зонд полярним регіонам, де найлегше знайти літопис кліматичної історії. На знімку представлена місцевість, що перебуває менш ніж у 400 км від північного полюса.