Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Британське королівське товариство оприлюднило оригінал історії про Ньютона і яблуко

У світі науки 6281 перегляд

Опубліковано - 19.01.2010 13:03 | Всі новини | Версія для друку

До цього часу замітки про Ньютона, де вперше згадується знаменитий фрукт, зберігалися в архіві Королівського товариства
До цього часу замітки про Ньютона, де вперше згадується знаменитий фрукт, зберігалися в архіві Королівського товариства
Загальновідома історія про те, як було відкрито фундаментальний закон механіки - правда.

Британське королівське товариство опублікувало на своєму сайті фотокопію манускрипту, що належить перу Уїльяма Стаклі, друга і біографа Ісаака Ньютона, в якому вперше розповідається історія про яблуко, що надихнуло великого вченого на відкриття закону всесвітнього тяжіння.

Про це повідомляє The Guardian, наводячи цитати з документа.

До цього часу замітки про Ньютона, де вперше згадується знаменитий фрукт, зберігалися в архіві Королівського товариства і були доступні лише фахівцям. Рішення зробити ці документи доступними для публіки було приурочене до 350-річчя товариства.

Ця історія описана в манускрипті друга і біографа вченого Вільяма Стаклі, що датується 1752 роком.

У рукописі, фотокопія якого викладена на сайті Британського королівського товариства, Стаклі розповідає, що історію про яблуко Ньютон сам розповів йому в 1726 році, в саду за чашкою чаю.

Ньютон розповів Стаклі, що це сталося з ним у 1666 році, коли через епідемію чуми в Європі йому довелося покинути закритий Кембриджський університет і повернутися до свого будинку в графстві Лінкольншир, в саду якого він любив міркувати. У той час його цікавило питання про те, чому Місяць обертається навколо Землі. За словами вченого, саме яблуко наштовхнуло його на думки про всесвітнє тяжіння, і після цього випадку він провів кілька років, намагаючись обґрунтувати своє відкриття, пише The Independent.

За словами бібліотекаря Королівського товариства Кейт Мур, Ісаак Ньютон дуже любив історію про яблуко і охоче розповідав її. На думку Мур, ця історія - правда. Вона не тільки кумедна, але також є натяком на пристрій Сонячної системи і відсилає до біблійної історії про "древо пізнання".

Закон всесвітнього тяжіння був відкритий Ісааком Ньютоном у 1667 році на основі аналізу руху планет. Закон говорить, що всі тіла взаємодіють одне з одним з силою, прямо пропорційною добутку мас цих тіл і обернено пропорційною квадрату відстані між ними.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам, подаруйте йому спочатку свій гарний настрій ”
Бенедикт Спіноза

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.