Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Могили маленьких динозаврів виявилися слідами великих

У світі науки 6167 переглядів

Опубліковано - 20.01.2010 21:16 | Всі новини | Версія для друку

Маменчизаври - в їхніх слідах тонули дрібні динозаври
Маменчизаври - в їхніх слідах тонули дрібні динозаври
Учені запропонували пояснення походженню братських могил динозаврів - поглиблень, заповнених скелетами невеликих ящерів.

На думку фахівців, могили утворювалися в слідах великих динозаврів, заповнених багнюкою і попелом. Свої висновки дослідники опублікували в журналі PALAIOS. Коротко вони викладені на порталі National Geographic.

З моменту початку активного вивчення відкладень епохи гігантських ящерів палеонтологи кілька разів натикалися на компактні, але забиті повністю кладовища динозаврів. Вперше подібна знахідка була зроблена в китайській провінції Синьцзян близько 10 років тому. У вчених не було єдиної думки щодо природи таких могил.

Автори нової роботи проаналізували склад гірських порід, розташованих навколо скупчення кстякіів. Дослідники припустили, що динозаври гинули в рідкій суміші вулканічного попелу і піску. Ще один вивід, зроблений ученими, полягає в тому, що поглиблення , в яких знаходили ящерів, спочатку не були порожніми, а були заповнені рідиною. У часи, коли на досліджуваній території мешкали динозаври, клімат провінції Синьцзян і взагалі всієї пустелі Гобі, де були зроблені і інші знахідки, був вологим і болотистим. Вулканічний попіл, що розноситься на великі відстані при виверженнях, змішуючись з болотяною рідотою, утворював в'язку багнюку, властивості якої нагадували властивості хитких пісків.

Учені вважають, що перший крок (в буквальному розумінні) до утворення кладовищ був зроблений гігантськими ящерами на зразок маменчизавров - травоїдних динозаврів, що пересувалися на чотирьох кінцівках, з дуже довгою шиєю. Їхні сліди заповнювалися в'язкою багнюкою, формуючи природні пастки, в які легко провалювалися дрібніші динозаври. Велику кількість в могилах саме двоногих ящерів дослідники пояснюють тим, що їм було складніше вибратися з ями, ніж динозаврам, що переміщалися на чотирьох кінцівках. По-перше, у них було на дві "робочих" ноги менше, а по-друге, багато хто з них був покритий пір'ям (вважається, що деякі двоногі ящери були предками птахів), яке намокало і тягнуло господарів вниз.

"Братські могили" динозаврів є надзвичайно цінним джерелом скам'янілостей. Із-за незвичайних умов "зберігання" виявлені там скелети відрізняються високим ступенем збереження. Крім того, виявлення кожної скам'янілості є великою рідкістю, а в могилах часто знаходять десятки кістяків. Так, в найбільшому з відомих поховань на сході Китаю учені знайшли понад 50 тонн скам'янілих кісток стародавніх тварин.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

3нання буває двох видів. Ми самі знаємо предмет або ж знаємо, де знайти про нього відомості ”
Бенджамін Франклін

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.