Вчені виявили популяцію навколоземних астероїдів |
Зокрема, в центрі уваги дослідників опинився астероїд 2010 AL30, який 13 січня 2010 пройшов на відстані 130 тисяч кілометрів від нашої планети.
Варто зазначити, що його відмінною рисою був незвичайний орбітальний період - 366 днів, - який був близьким до земного. Це і змусило багатьох фахівців говорити про те, що даний об'єкт може бути відпрацьованим ступенем ракети.
Вчені вважають, що траєкторія астероїда така, що його майже неможливо виявити за допомогою наземної і орбітальної техніки до того, як він пройде у безпосередній близькості від нашої планети.
У свою чергу, астрономи зауважують, що подібні об'єкти раніше існували тільки в теорії, однак після виявлення 2010 AL30 їх існування можна вважати доведеним фактом.
Найбільшу небезпеку для Землі, говорять дослідники, можуть мати об'єкти, орбітальний період яких складає близько 4-ох років. У цьому випадку рух тіла буде "синхронізовано" не тільки з рухом Землі, але і з рухом Юпітера.
Гравітаційний вплив останнього може легко підштовхнути астероїд до зіткнення із Землею.
Нагадаємо, що зовсім нещодавно вчені виявили незвичайний об'єкт - P/2010. Вчені вважають, що ця комета з'явилася в результаті зіткнення пари астероїдів 250 мільйонів років тому.