Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Історичні пам’ятки Києва руйнуються через те, що не мають одного господаря, стверджують столичні чиновники

Регіональні новини Регіон: м.Київ 13634 перегляди

Опубліковано - 14.09.2006 17:12 | Всі новини | Версія для друку

Історичні пам’ятки Києва руйнуються через те, що не мають одного господаря, стверджують столичні чиновники
Історичні пам’ятки Києва руйнуються через те, що не мають одного господаря, стверджують столичні чиновники
5 найбільших цінностей Києва – Софія Київська, Києво-Печерська лавра, Мистецький арсенал, Бабин Яр і Биківнянські могили знаходяться в підпорядкуванні різних міністерств і київської влади. А в семи няньок, як відомо, дитина без ока.

Централізованої реставрації пам’яток не проводять, а міністерства грошей на ремонт не мають. Чиновники пропонують передати всі об’єкти у власність Міністерства культури України і щороку виділяти на них 336 млн. гривень.

Українська влада пишається своїми пам’ятками. Однак, коли постає питання про їхню реставрацію, історичні собори і церкви стають надто витратними об’єктами і для столичної влади, і для державного бюджету. Головна біда українських пам’яток – їхня прописка, стверджують київські чиновники.

Софійський заповідник підпорядковується Міністерству архітектури, Бабин Яр – столичній владі, а Києво-Печерська лавра – Міністерству культури. Через різну адресу пам’яток, централізованої реставрації держава не проводить. А на локальну – у міністерств не вистачає грошей.

Віталій Журавський, заступник київського міського голови:
- Києво-Печерська лавра є в комунальній власності Києва, але в управління передана Міністерству культури і мистецтв. І сьогодні є зсуви. Виникло питання зсувів, а грошей у міністерства немає.

Столичні чиновники підрахували, що на реставрацію Софії Київської і Києво-Печерської лаври щороку необхідно витрачати 30 млн. грн, ще 300 млн. коштуватиме державі Мистецький арсенал. Ці гроші мають бути виписані у державному бюджеті окремим рядком, а контролювати роботи має лише одне відомство – Міністерство культури України.

Руслан Кухаренко, керівник Головного управління охорони культурної спадщини:
- На відміну від природи, яка регенерується, пам’ятки лише мають здатність, згідно з другим законом термодинаміки, до деградації. Тому руйнівні процеси на території цих пам’яток архітектури можуть призвести до їх більшого і більшого руйнування, а це значить, що для їхнього реставрування потрібно буде все більше і більше коштів.

Заощадити на реставрації пам’яток Україна не може. Адже Софійський заповідник і Києво-Печерська лавра не лише національна, але й всесвітня спадщина. Чиновники не виключають, що така економія може призвести до виключення пам’яток зі списку ЮНЕСКО. А це означає, що Україна заживе репутації держави, що не поважає своєї історії, і тому не має майбутнього.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Регіональні новини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним... Чи ти лях?... Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду...”
Григорій Сковорода

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.