![]() |
Поспішаєте на кладовище? - Скуштуйте газований букет з E951, E338 та E211! |
Дослідники з Міннесотського університету проаналізували дані 60 524 чоловік, отримані в ході 14-річного Сінгапурсько-Китайського дослідження (Singapore Chinese Health Study). За ці роки рак підшлункової залози розвинувся у 140 учасників дослідження, повідомляє EurekAlert!.
Виявилося, що у добровольців, які споживали два і більше (в середньому п'ять) порцій солодкої газованої води на тиждень, ризик розвитку цього виду раку на 87 відсотків вище, ніж в інших. При цьому зв'язок між споживанням фруктового соку і раком підшлункової залози виявити не вдалося, нагадує МедПортал.
За словами керівника дослідження - доцента Марка Перейри (Mark Pereira), така дія газованої води може бути пов'язана з високим вмістом цукру, що стимулює вироблення в острівцях підшлункової залози інсуліну, який, у свою чергу, сприяє розвитку ракових клітин. Крім того, виявлена закономірність може бути наслідком того, що любителі солодких газованих напоїв менш схильні до здорового способу життя.
Результати дослідження опубліковані в журналі Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention.
Нагадаємо, що попередні дослідження довели негативний вплив на імунну та ендокринну систему організму людини харчові добавки, що використовуються у виробництві солодких газованих напоїв, а саме - бензоат натрію (E211), який є активним компонентом консервантів, що використовуються в більшості газованих напоїв (зокрема в Fanta, Pepsi, Sprite тощо), деактивує частини ДНК. Це може призводити до цирозу печінки і дегенеративних захворювань - наприклад, хвороби Паркінсона.
Шкоди також задають - замінник цукру аспартам (E951) - пригнічує нервову систему та порушує гормональний баланс; регулятор кислотності ортофосфорна кислота (E338), яка вимиває з організму кальцій і сприяє утворенню каменів в нирках.
Між іншим, в промисловості ортофосфорна кислота використовується для зняття іржавчини з металевих поверхонь, та у вигляді флюсу для паяльних робіт. За допомогою газованих напоїв, що містять велику кількість E338 (типу "Спрайт") очищають чайники від кальцієвого накипу.