Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Тигри виявилися більш давніми й далекими родичами великих кішок

У світі науки 7821 перегляд

Опубліковано - 15.02.2010 15:15 | Всі новини | Версія для друку

Тигри виявилися більш давніми й далекими родичами великих кішок
Тигри виявилися більш давніми й далекими родичами великих кішок
Незважаючи на те, що люди традиційно виявляли до тигрів великий інтерес, вчені не можуть похвалитися великими знаннями про їхню природу й еволюцію.

Згідно з останніми дослідженнями, тигри стоять відокремлено від інших великих кішок.

Про це свідчать результати генетичного дослідження, в ході якого з'ясувалося, що тигри як вид з'явилися 3,2 млн років тому, і найближче до них стоять снігові барси, що теж перебувають під загрозою вимирання.

Зоологи завжди виділяли в особливу групу п'ять великих кішок - тигрів, левів, леопардів, ягуарів і сніжних барсів, - які є в близькій спорідненості між собою. Проте з точністю з'ясувати ступінь їх спорідненості було складно.

Група вчених у складі Браяна Девіса, доктора Ганг Лі і професора Вільяма Мерфі провела генетичний аналіз, у ході якого дослідникам довелося переглянути родинні зв'язки між великими кішками.

З'ясувалося, що найбільш близькими родичами є леви, леопарди і ягуари.

Їхні предки відділилися від інших котячих від 4,3 до 3,8 млн років тому.

Між 3,6 і 2,5 млн років тому з цієї групи виділилися ягуари, а шляхи левів і леопардів розійшлися приблизно 3,1 - 1,95 млн років тому.

Тигри на той час вже існували як окремий вид.

Тигри і сніжні барси походять від спільного предка близько 3,9 млн років тому.

В окремий вид тигри виділилися вже в епоху Пліоцену, а сніжних барсів можна вважати їх братами.

Обидва ці види перебувають на межі вимирання. За деякими підрахунками, кількість тигрів в дикій природі не перевищує 3500, а вчені розгадали далеко не всі їхні секрети.

Так один з підвидів - суматранський тигр - був знятий на відео у своєму природному середовищі існування лише цього року. Влада Індонезії навіть планує віддавати цих тигрів на піклування в приватні руки, щоб спробувати врятувати їх від зникнення.

Минулого року дослідники прийшли до невтішного висновку про майбутню долю іншого важливого підвиду - амурського тигра. Вчені побоюються, що їх залишилося так мало, що генетично вони вже не зможуть вижити самостійно.

Нагадаємо, у листопаді 2008 року на дні Північного моря був виявлений фрагмент кістки гігантської шаблезубої кішки часів першого Льодовикового періоду.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Уряди, в яких висловлюються протилежні міркування, придатні, доки царює мир”
Наполеон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.