Столичні храми просять захисту від глибоко віруючого Черновецького |
Через підвищення в кілька разів комунальних тарифів для церков, храми мають величезні заборгованості з оплати опалення. За інформацією каналу, сума в рахунку в п'ять разів перевищує затверджені Кабміном пільгові тарифи для церковних споруд. "За справедливим тарифами (храм) мав би платити 4 тис. грн. За цими тарифами, визначеними Київською міськдержадміністрацією, тільки за опалення - 20 тис.грн. Це неможливо і економічно необгрунтовано", - вважає настоятель столичного костьолу святого Олександра пастир Олександр.
Столичним храмам, які опалюються централізовано, цього року не пощастило. Всі вони не потрапили під дію пільгової постанови уряду, де для релігійних споруд газ на опалення подають за низькою ціною - як для населення. У Києві опалення для храмів порахували як за ціною для стріпбаров чи ресторанів.
Низькі температури через відсутність опалення у приміщеннях храму можуть призвести до руйнувань і пошкоджень старовинних ікон і розписів.
"Ніяких правових підстав знизити тарифи для церковних громад ми не маємо. Ми розуміємо парадокс ситуації. Але в цьому випадку має сказати (своє слово) Міністерство житлово-комунального господарства", - заявив керівник головного управління з питань цінової політики КМДА Василь Ястрібінскій .
Житлово-комунальне міністерство повідомило, що формування тарифу для церков - це парафія міської влади. Отже, поки чиновники кивають один на одного, в церквах наростає напруга.
Настоятель римо-католицького костелу святого Олександра має намір звернутися до європейської спільноти. П'ять тисяч віруючих тільки цього храму збирають підписи під скаргою на українську владу у листі до організаторів Євро-2012.
Від “Аратти”: Леонід Черновецький кожного полюбляє наголошувати, шо він - глибоко віруюча людина.
Наразі з'явилася й ілюстрація всієї глибини його віри.
Хоча, як виявилося, різниця між віруючими полягає в тому, хто кого вважає Богом. Нариклад, духівника Черновецького Аделаджу підозрюють у банальному шахрайстві, при чому - у особливо великих розмірах.
Ну а про пам'ятки української культури - ми взагалі й мови не вестимемо. Бо ставлення столичного мера до історичної частини Києва вже загальновідомо й не потребує роз'яснень. В даному випадку - ми маємо лише чергове підтвердження стійкої закономірності.