Перші особи держави вшанували пам'ять Георгія Гонгадзе |
Ющенко та його родина в цей скорботний день згадують Георгія як щиру, молоду, талановиту людину: “Сьогодні ми згадуємо Георгія як журналіста, чиїми головними рисами були внутрішня свобода та небайдужість до долі України”.
Президент висловив співчуття рідним загиблого журналіста. Нині, зазначив він, в Україні вже зроблені перші кроки для вшанування пам’яті Г. Гонгадзе – його іменем, зокрема, названо одну з вулиць столиці. Водночас, підкреслив Президент, найголовнішим для рідних журналіста та суспільства залишається повне розкриття справи його вбивства, притягнення до відповідальності не тільки виконавців, але й замовників та організаторів злочину. Відтак, влада та правоохоронні органи усвідомлюють свій обов’язок. Президент наголосив, що зробить все, від нього залежне, аби справу було остаточно розкрито.
“Для України ім’я Георгія Гонгадзе стало символом політичних змін та свободи слова”, - підкреслив Президент.
Вшанував пам'ять Георгія Гонгадзе, разом із іншими, й Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. В інтерв'ю журналістам, він заявив, що має сумніви в тому, що ГПУ доведе розслідування до кінця, тобто, до притягнення організаторів та замовників злочину до відповідальності.
Луценко сказав, що є плівки екс-майора Миколи Мельниченка, достовірність яких підтверджена різними міжнародними експертизами. За словами міністра, на цих плівках звучать голоси певних осіб, які на сьогодні “слава богу, живі і можуть надавати свідчення при політичній волі Генпрокуратури”. “Чи буде така воля в цій прокуратурі?”- запитав Луценко і сам відповів: “На сьогодні – ні”. При цьому він додав: “Очевидно, що рано чи пізно вона (воля) з’явиться, я в це вірю, тому що всі підстави для завершення (розслідування справи Гонгадзе) є”.
Луценко висловив стурбованість тим, що Генпрокуратура до цього часу “не викликала по- серйозному ні Кучму, ні Литвина, ні інших людей, чиї голоси звучать на плівках Мельниченка”. Крім того, за словами Луценка, до цього часу не зроблені очні ставки між Мельниченком і “цими людьми”.