Коаліційні пристрасті. Варіації у виконанні Литвина: фантастичні або незаконні |
Про це він заявив в інтерв'ю газеті "Комерсант-Україна", опублікованому 4 березня.
"Я не думаю, що переговори триватимуть 30 днів (термін, відведений Конституцією). Мені здається, що основна переговорна робота буде зроблена протягом наступних двох днів", - сказав голова Верховної Ради.
Литвин розповів, що обговорювалися два варіанти створення коаліції.
"Перший варіант: три фракції – Партія регіонів, Компартія і блок Литвина – плюс депутати з інших фракцій. Хоча є заперечення і сумніви щодо юридичної чистоти такого рішення", - сказав він.
"Другий варіант: більшість на базі двох фракцій – ПР і "Нашої України-Народної самооборони", які сумарно нараховують понад 226 депутатів. Звісно, до них можуть приєднатися й інші депутати чи фракції, зокрема блок Литвина, але кістяком коаліції будуть саме дві фракції", - додав спікер.
Литвин оцінив імовірність коаліції без "НУ-НС" чи за її участі як "60 на 40, тобто перший варіант більш імовірний".
На запитання, чи готовий він визнати законність формування коаліції в складі ПР, Компартії і блоку Литвина, Литвин сказав: "Якщо буде 226 підписів, я оголошу про наявність коаліції".
"Конституцію кожен читає по-своєму. Одні бачать положення про те, що коаліцію створюють фракції, інші – що мають бути підписи як мінімум 226 депутатів, які виявили бажання працювати в коаліції. Для мене головне – чи є 226 людей, які беруть на себе відповідальність за ухвалення рішень Верховною Радою", - зазначив він.
На запитання, якому варіанту надає перевагу Президент Віктор Янукович, Литвин відповів: "Для нього головне – відновлення працездатності країни. Водночас чітко прозвучало, що президент не виключає виборів, якщо коаліція не буде створена".
Також спікер упевнений, що до моменту формування коаліції вже буде відома кандидатура прем'єра. "Ви ж розумієте, що виконавча влада є найпривабливішою для політиків, які ведуть переговори про створення більшості", - зазначив він.
При цьому спікер зазначив, що кандидатура Миколи Азарова на прем'єрство "є найбільш імовірною за будь-якої конфігурації".
"У Партії регіонів 172 голоси плюс 3 позафракційних, які фактично підтримують цю фракцію. Цього разу вони не упустять прем'єрство", - сказав він.
А "НУ-НС", на думку Литвина, у ході переговорів "будуть пропонувати інші компенсації за моральну шкоду".
Від “Аратти”: ми можемо зазначити панові народному vip-обранцю Литвину, що йому, як спікеру парламенту, навряд чи варто публічно демонструвати на загал, що Оснвоний Закон - це дишло. Бо в цьому випадкові, і він і його колеги-нардепи втрачають моральне право на контрольну функцію парламенту. Неможна вимагати від когось виконання Закону, якщо сам його порушуєш у наглий спосіб.
Принагідно, можемо нагадати панові Литвину, разом із "архітекторами" коаліції під Януковича, що окрім Коституції є вердикт Конституційного Суду, який однозначно тлумачить ст. 83 Конституції України. При чому - однозначно визначаючи суб'єктом утворення коаліції виключно фракції, а не окремих нардепів.
Тобто, всі спроби об'єднати нардепів на індивідуальній основі будуть незаконні, а коаліція - нелегітимна, як і всі її рішення.
Що ж стосується об'єднання з НУ-НС - то він виглядає найбільш фантастичним, оскільки нашоукраїнці принципово за працевлаштуваня свого лідера - Віктора Ющенка. А Ющенко-прем'єр - це добряча ложка дьогтю у діжку медового місяця Януковича і Кремля. І зовсім не тому, що Віктор Андрійович типу український націоналіст. Просто у Кремлі йому, помстившись за Майдан, створили такий імідж. І взагалі, його особа викликає у тамтешніх керамничів негативні асоціації.