Аратта - На головну

22 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Уявні хвороби приховують депресію

Охорона здоров`я 8316 переглядів

Опубліковано - 4.03.2010 23:14 | Всі новини | Версія для друку

Уявні хвороби приховують депресію
Уявні хвороби приховують депресію
Вчені довели, що багато здорових люди стають хворими через самонавіювання. Навіть нешкідливий астрологічний прогноз, що радить, наприклад, в конкретний день берегти серце, може довести до інфаркту особливо вразливих людей.

Уявні хвороби, або один із проявів психосоматики*, - це результат нервових зривів і тривалої депресії, стверджують лікарі. Допомогти в таких випадках зможе не терапевт і не кардіолог, а тільки психотерапевт. Боліти може що завгодно: серце, шлунок, спина, легені. Причому болі бувають часом просто нестерпні, а хвороба - хронічною, пише сайт infox.ru.

«У мене були страшні болі в боку, - розповідає Ігор, пацієнт психотерапевтичного відділення НДІ психіатрії. - Приїхала «швидка». Забрали з підозрою на гострий апендицит. У лікарні відразу під ніж - термінова операція. Розрізали, а виявилось, що ніякого запалення немає. Ці дикі болі, виявляється, від нервів».

Людей з так званими уявними хворобами дуже важко переконати. Зазвичай вони не вірять в те, що у них розхитані нерви і фізично вони абсолютно здорові, навіть коли це підтверджують результати багаторазових обстежень. Пацієнт швидше починає сумніватися в компетентності лікарів або, ще гірше, думати, що йому наврочено або пороблено.

Одна з пацієнток психотерапевтичного відділення: «У мене сильно болів шлунок. Але, скільки я не зверталася до лікарів, вони нічого не знаходили. Потім приїхала в гості моя тітка і сказала, що це, напевно, пороблено. Дала одну адресу. З мене там здерли купу грошей. Спочатку я відчула, що мені легше. А через два місяці шлунок почав хворіти знову».

«Таких хвороб, як пороблення та пристріт, не існує. Те, що під цим ховається, це часто і є замасковані депресії», - вважає Юрій Поліщук, професор, керівник відділення Московського НДІ психіатрії.

Особливо недовірливі люди вигадують собі рак, СНІД і навіть уявну вагітність. У жінок, які не можуть мати дітей, але сильно цього хочуть, дійсно можуть припинитися менструації, вирости живіт і збільшитися матка, їх постіно нудить і тягне на солоненьке. Створюється ефект вагітності, такі хворі сильно набирають вагу, їм важко схуднути, а дитина так і не народжується.

«І, звичайно, ніяке лікування, окрім як психотерапевтичного, не може в таких випадках допомогти, - продовжує Поліщук. - І не варто соромитися в таких випадках піти до психіатра, психолога. Нічого поганого тут немає».

Перша допомога при психосоматичних захворюваннях - це настій кореня валеріани, розслаблюча ванна (з доданням морської солі та ароматизованих олив, наприклад, - з ялівця), контрастний душ, заняття спортом, прогулянки на свіжому повітрі, і, звичайно, позитивні емоції. Але це тільки доповнення до візиту до психотерапевта.

Адже щоб вилікувати хворобу, а не замаскувати, людині необхідна допомога досвідченого фахівця. Курс інтенсивної психотерапії допоможе виявити джерело негативних емоцій, впоратися з тривалою депресією і звільнитися від больових відчуттів, що виникають в наслідок уявних хвороб.

Психосоматика - напрям в медицині та психології, що вивчає вплив психологічних факторів на виникнення і перебіг соматичних (тілесних) захворювань.

До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.