![]() |
Що сваритися шкідливо, тепер науково доведено |
Дослідники вивчили понад 300 пар середнього та старшого віку, які перебували у шлюбі понад 20 років. Кожній парі було запропоновано заповнити анкету про сімейні стосунки, душевне здоров'я, а також пройти кілька лабораторних тестів.
Вчені виявили, що жінки, які незадоволені своїм сімейним життям, більше схильні до депресії і метаболічного синдрому.
Під цим терміном мається на увазі комплекс проблем зі здоров'ям, що включає в себе ожиріння, високий кров'яний тиск, підвищений рівень холестерину і надмірний рівень цукру в крові, що значно підвищує ризик виникнення серцевої недостатності.
"Ми з'ясували, що такі негативні аспекти заміжжя, як постійні конфлікти і розбіжності, що безпосередньо пов'язані із зростанням числа жінок, у яких був виявлений метаболічний синдром, але не чоловіків", - повідомив Тім Сміт, співробітник університету Юти, що вивчає зв'язок між шлюбом і захворюваннями серця.
"Це можна пояснити тим фактом, що в разі невдалого шлюбу, жінки набагато частіше впадають у стан депресії", - повідомив Сміт.
Сміт, що працює над вивченням даної проблеми разом з аспіранткою Ненсі Генрі, вважає, що виходячи з ризику виникнення серцевих захворювань, невдале заміжжя можна порівняти з малорухливим способом життя.
За його словами, результати дослідження вказують, на що жінка повинна звертати увагу, щоб зменшити ризик виникнення серцевих захворювань, а саме - перейти на здорове харчування і займатися фізичними вправами.
Він утримався від рекомендацій з приводу того, чи слід нещасливим дружинам розлучатися або зберігати шлюб, і який вибір буде корисним з точки зору здоров'я.
В свою чергу, Ненсі Генрі, розповідає, що вона та її колеги не очікували такого результату.
Відомо, що негативні емоційні чинники, такі як злість, роздратування і лайка, позначаються перш за все на серце і кров'яний тиск, а серцеві захворювання є головною причиною передчасної смерті як у чоловіків, так і у жінок.
Емоційний стан людини багато в чому залежить від стосунків у сім'ї, так що проблема заслуговує подальшого серйозного вивчення, говорить Ненсі Генрі.
"Але жінки в більшій мірі, ніж чоловіки, схильні підживлювати стосунки, і надають емоціям набагато більшого значення. На відміну від чоловіків, - з їхньою уявою про себе, самооцінкою і т.п., які не вважають емоційну складову настільки важливою", - повідомляє вона.
Крістін Норман, радник доброчинної організації Relate, що займається проблемами людей похилого віку, не бачить в результатах дослідження нічого принципово нового. Давно відомо, що щасливі пари в середньому живуть довше.