Хроніки спікеріади. Регіонали відмовились від дерибану парламентських портфелів? |
Про це він сказав в інтерв’ю телекомпанії «5 канал».
Єфремов повідомив, що питання перерозподілу посад у комітетах обговорювалося з головою парламенту Володимиром Литвином.
Голова фракції ПР вважає, що процес переформатування керівного складу комітетів загрожує зупинкою роботи Ради на 2 місяці.
«Якщо ми зараз вплутаємося в процес переформатування комітетів, то ми як мінімум на 2 місяці зупинимо роботу парламенту. В даний час це неприпустима розкіш для нашої держави», - заявив депутат.
Єфремов спрогнозував, що керівництво комітетів буде збережено в тому складі, який був на момент відкриття поточної шостої сесії парламенту.
«Тому, швидше за все, буде прийнята формула, що комітети, сформовані на момент формування даної сесії, вони залишатимуться такими й надалі. Лише замінюватимуться люди, які пішли з комітетів», - сказав він.
Згідно з законом про регламент Ради, парламентській опозиції надається першочергове право вибору посад голів комітетів, до предметів ведення яких віднесені, зокрема, питання бюджету, організації і діяльності парламенту та її органів, свободи слова та інформації, охорони здоров’я, науки і освіти, судочинства, судового устрою, законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, боротьби з організованою злочинністю і корупцією.
Окрім цього, опозиції надається також першочергове право вибору посад перших заступників голів у комітетах, посади голів яких відносяться до квоти коаліції.
Як повідомлялося раніше, в грудні 2007 року Верховна Рада створила 26 комітетів і 1 спеціальну комісію з приватизації.
23 листопада 2007 року Рада 6-го скликання почала свою роботу.
11 березня фракції ПР, Комуністичної партії, Блоку Литвина, по 6 депутатів від фракцій Блоку Юлії Тимошенко і Блоку «Наша Україна-Народна Самооборона» і 4 позафракційних депутати створили коаліцію «Стабільність і реформи» у Верховній Раді у складі 235 парламентарів.